Nowy numer 24/2018 Archiwum

Służba ludziom w drodze

Tradycja tych spotkań trwa od lat 70.

W kościele Chrystusa Króla w Gliwicach, zwanym kościołem kolejarzy, 25 listopada świętowano wspomnienie ich patronki – św. Katarzyny Aleksandryjskiej. W tym dniu od wielu lat sprawowana jest tu Msza św. w intencji kolejarzy. Tym razem przewodniczył jej ks. Krzysztof Dulęba, ojciec duchowny seminarium w Opolu i diecezjalny duszpasterz tego środowiska.

– Służycie ludziom, którzy sobie gdzieś jadą pociągami i nawet nie wiedzą, ilu z was na tej drodze stoi, jest zaangażowanych w to, aby oni bezpiecznie dojechali – powiedział, składając kolejarzom życzenia. W homilii mówił o lękach człowieka, wierze i mocy, którą można czerpać z Eucharystii.

W Eucharystii uczestniczył m.in. Tadeusz Bronicki, dawny przewodniczący „Solidarności” PKP w Gliwicach, dziś już emeryt, który zainicjował ten zwyczaj.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma