Nowy numer 20/2022 Archiwum

Z morza argumentów wybiera najlepsze

Dwa spotkania z Joshem McDowellem w Gliwicach. Jedno dla nastolatków, drugie dla wszystkich poszukujących.

Przez dwa dni, 5 i 6 grudnia, Josh McDowell będzie gościł w Gliwicach. Najpierw spotka się z rodzicami i ich nastoletnimi dziećmi. Będzie to swego rodzaju duchowy Mikołaj dla nich. – Zwykle rodzice dają w prezencie dzieciom coś słodkiego, a my chcemy zaproponować, żeby tego wieczoru, w wigilię św. Mikołaja, dali im bardziej duchowy prezent – mówi ks. Artur Sepioło, dyrektor Sekcji ds. Nowej Ewangelizacji gliwickiej kurii, która organizuje spotkania we współpracy z Ruchem Chrześcijańskim Mt 28.

– Tym trochę starszym, czyli nastolatkom, niech podarują spotkanie na temat czystości, komunikowania spraw płciowości między rodzicami a dziećmi i razem z nimi na nie się wybrali. Będzie mowa o tym, jak rozmawiać, przekazywać wiedzę i wprowadzać w dorosłość i dojrzałość. Chodzi też o pokazanie nastolatkom kulturowych przekłamań, stereotypów – wyjaśnia.

Drugie spotkanie skierowane jest do wszystkich poszukujących, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej na temat Biblii, zdobyć pewność wiary co do jej przekazu, dlatego temat tego spotkanie brzmi: "Skąd ta pewność?". – To będzie pokazanie historycznej prawdy o powstawaniu Biblii, największego dokumentu w starożytności, i prawdziwości tego przekazu – podkreśla ks. A. Sepioło.

O Joshu McDowellu mówi, że to jeden z najlepszych apologetów na świecie. – To, co nazywamy teologią fundamentalną, ma bardzo dobrze przełożone na język współczesności. Jest wielu cenionych naukowców i autorytetów w tej dziedzinie, natomiast on potrafi tę wiedzę przekazać językiem, który jest przyswajalny dla współczesnego człowieka, dla młodych ludzi. Z całego morza argumentów, dociekań, badań na pograniczu filozofii, teologii, archeologii, literatury, psychologii umiejętnie wyłuskuje te argumenty, które dzisiaj są nośne – zauważa. Podkreśla też, że argumenty te potrafi przekazać przekonująco i atrakcyjnie. Nie stawia akcentu na wykład samej wiary, ale na uzasadnienie: dlaczego należy być wierzącym.

Spotkania odbędą się w Nowych Gliwicach – budynek 3 Cechownia (ul. Bojkowska 37). 5 grudnia o 18.00 nt. „Jeszcze wierzą w Mikołaja, a już nie wierzą w bociana” (koszt: 5 zł za rodzinę), a 6 grudnia o 18.00 nt. „Skąd ta pewność? – manuskrypty, papirusy, Biblia" (wstęp bezpłatny). Zapisy i informacje na: www.josh.pl. Każdy z uczestników otrzyma mikołajowy upominek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama