Nowy numer 24/2018 Archiwum

Zapłonie świeca

Inauguracja diecezjalnych obchodów 1050-lecia Chrztu Polski odbędzie się w sobotę 28 listopada w gliwickiej katedrze.

– Zapraszamy na nieszpory o godz. 17 i Mszę św. o godz. 18. Naszej modlitwie będzie przewodniczyć biskup gliwicki Jan Kopiec. W duchowej łączności ze wspólnotami, które zgromadzą się w katedrach wszystkich polskich diecezji, także i my pragniemy rozpocząć czas Adwentu i ten szczególny jubileusz od dziękczynienia za Chrzest Polski i za chrzest każdego z nas – zaprasza ks. Krzysztof Konieczny, ceremoniarz diecezjalny.

Dzisiaj podczas Apelu Jasnogórskiego biskupi polscy, którzy uczestniczą w rekolekcjach na Jasnej Górze, otrzymają od przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego świece jubileuszowe 1050. rocznicy Chrztu Polski.

– Płonący płomień ma być znakiem zjednoczenia w modlitwie, wdzięczności za łaskę wiary i prośby o rozpalenie ducha apostolstwa – wyjaśnia ks. Szymon Stułkowski, sekretarz Komisji Duszpasterstwa KEP. Przekazanie świec biskupom diecezjalnym jest elementem programu obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski, które rozpoczynają się wraz z nowym rokiem liturgicznym w ostatnią niedzielę listopada.

W gliwickiej katedrze przekazanie zapalonej świecy odbędzie się podczas Nieszporów 28 listopada. A podczas Mszy św. planowane jest odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i pokropienie wodą święconą.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma