Nowy numer 20/2022 Archiwum

Jeden drugiego brzemiona noście

„Nauka o miłosierdziu Boga jest centralnym zadaniem Kościoła” – zauważa biskup gliwicki w liście pasterskim na Rok Miłosierdzia rozpoczynający się 8 grudnia.

W liście pasterskim w związku z ogłoszonym przez papieża Franciszka Jubileuszowym Rokiem Miłosierdzia, bp Jan Kopiec napisał m.in., że „w postawie miłosiernej do głosu dochodzi tęsknota za wspólnotą, bowiem samotność jest często ciężarem nie do uniesienia”. Zachęca do otwartości na potrzeby bliźnich –„zwłaszcza w sytuacjach trudnych, nieszczęśliwych, gdy drogi życia naszych Sióstr i Braci stanęły po przeciwnej stronie, na jakiej postawił nas dobry Bóg. Z takiej postawy biorą się potem odejścia od Boga, narastają gniewy i spory, rujnowane jest życie i spokojne warunki wzajemnego wzrastania.

Ogłoszony przez Ojca Świętego Franciszka Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia powinien nam otworzyć oczy dla zrozumienia, że z tego powodu w dziejach naszej wspólnoty kościelnej nie zawsze wierzący w Chrystusa potrafili zrozumieć sens i wielkość zobowiązania w myśl pouczenia św. Pawła (...): »Jeden drugiego brzemiona noście i tak wypełniajcie prawo Chrystusowe« (Ga 6,2). Mając świadomość wielu braków na tej drodze, przyjmujemy postanowienie Ojca Świętego z wielką wdzięcznością (…)”.

Pełny tekst listu na: gliwice.gosc.pl. 13 grudnia w kościołach katedralnych i innych o szczególnym znaczeniu zostanie otworzona na cały rok na wzór watykańskiej Brama Miłosierdzia. Bp Jan Kopiec tego dnia otworzy Rok Święty w naszej diecezji w kościele Miłosierdzia Bożego w Gliwicach w czasie Mszy św. o 12.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama