A gdyby dziś był koniec świata?

W uroczystość Chrystusa Króla członkowie ruchów i stowarzyszeń działających w diecezji razem modlili się w Gliwicach.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i Akcja Katolicka w dniu swojego patronalnego święta zaprosiły do wspólnej modlitwy wszystkie wspólnoty.

22 listopada Eucharystii w ich intencji w kościele Wszystkich Świętych przewodniczył ks. Artur Pytel, asystent diecezjalny KSM.

- Jako wspólnoty naszej diecezji chcemy razem oddawać cześć Chrystusowi Królowi. Tej jedności potrzebujemy, stając razem tego dnia przy ołtarzu - powiedział do zebranych.

Stwierdził, że relacjonowane w ostatnim czasie przez media wydarzenia, czasem wywołują w nas odniesienia do końca świata.

- Codziennie w Modlitwie Pańskiej powtarzamy: „Przyjdź Królestwo Twoje”. Czy królujący Jezus - nie na tronie, ale na krzyżu - jest w moim życiu na pierwszym miejscu? A gdyby dziś przyszedł koniec świata, czy jestem gotowy stanąć przed Nim? - pytał.

- A ilu moich braci nie jest gotowych. Może dlatego potrzebny jest Rok Miłosierdzia i nasze świadectwo, żeby uratować tych, dla których Bóg jest pustym słowem. Jeżeli ja będę gotowy, to inni, pociągnięci moim świadectwem, też. Miłosierdzie Boże to nieustanne wychodzenie do człowieka, który się od Niego odwraca - przekonywał ks. Pytel.

Podczas Mszy św. swoje przyrzeczenia złożyło 11 nowych członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży - z Tarnowskich Gór i Zabrza.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..