Nowy numer 24/2018 Archiwum

A gdyby dziś był koniec świata?

W uroczystość Chrystusa Króla członkowie ruchów i stowarzyszeń działających w diecezji razem modlili się w Gliwicach.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i Akcja Katolicka w dniu swojego patronalnego święta zaprosiły do wspólnej modlitwy wszystkie wspólnoty.

22 listopada Eucharystii w ich intencji w kościele Wszystkich Świętych przewodniczył ks. Artur Pytel, asystent diecezjalny KSM.

- Jako wspólnoty naszej diecezji chcemy razem oddawać cześć Chrystusowi Królowi. Tej jedności potrzebujemy, stając razem tego dnia przy ołtarzu - powiedział do zebranych.

Stwierdził, że relacjonowane w ostatnim czasie przez media wydarzenia, czasem wywołują w nas odniesienia do końca świata.

- Codziennie w Modlitwie Pańskiej powtarzamy: „Przyjdź Królestwo Twoje”. Czy królujący Jezus - nie na tronie, ale na krzyżu - jest w moim życiu na pierwszym miejscu? A gdyby dziś przyszedł koniec świata, czy jestem gotowy stanąć przed Nim? - pytał.

- A ilu moich braci nie jest gotowych. Może dlatego potrzebny jest Rok Miłosierdzia i nasze świadectwo, żeby uratować tych, dla których Bóg jest pustym słowem. Jeżeli ja będę gotowy, to inni, pociągnięci moim świadectwem, też. Miłosierdzie Boże to nieustanne wychodzenie do człowieka, który się od Niego odwraca - przekonywał ks. Pytel.

Podczas Mszy św. swoje przyrzeczenia złożyło 11 nowych członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży - z Tarnowskich Gór i Zabrza.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma