Nowy numer 21/2022 Archiwum

Tysiące kodów PIN otwierających niebo

- Od problemów nasze serca stają się ciężkie, a my smutni. Jezus mówi: "Przyjdźcie do Mnie". Przyjdź do Niego, to nie jest trudne - przekonuje o. Joseph Vadakkel z Indii, który głosi rekolekcje w Gliwicach.

W kościele na Sikorniku rozpoczęły się dwudniowe rekolekcje „Płomień Eucharystyczny - uzdrowienie tylko w Jezusie”. O. Joseph Vadakkel z Kongregacji Misyjnej od Najświętszego Sakramentu głosi konferencje i poprowadzi modlitwę.

Spotkanie rozpoczął od postawienia na ołtarzu relikwii św. Maksymiliana Kolbego i indywidualnego błogosławieństwa każdego z uczestników. – Bóg dla każdego przygotował coś specjalnego. Zna wasze serca, wasze rodziny, sytuacje, w jakich jesteście. I chce wam pomóc – powiedział na początek.

– Biblia mówi, że jeśli zaufacie Panu, odzyskacie siły, otrzymacie skrzydła jak orły. Dlaczego orły? Bo one latają wysoko, niezależnie od tego, czy jest burza. Czasem w życiu, mając wielkie przeciwności, myślimy: "Nie poradzę sobie". A Biblia mówi: "Nie zatrzymuj się, możesz przez to przejść" – przekonywał. Zachęcał, żeby wszystkie swoje problemy przynosić do Jezusa i nie ustawać w modlitwie. Podał przykład kobiety, której towarzyszył w takiej modlitwie wysłuchanej po kilku latach. – Mówiłem jej: "Nie trać nadziei, módl się dalej". Tego uczy nas św. Faustyna z Polski: Jezu, ufam Tobie. To jest klucz – powiedział o Vadakkel.

Tysiące kodów PIN otwierających niebo   Plakat zapraszający na rekolekcje Mira Fiutak /Foto Gość Znaczna część przedpołudniowych konferencji poświęcona była radzeniu sobie z trudnościami życia. – Kiedy przyniesiesz problem do Jezusa, stanie się dla ciebie błogosławieństwem. Kiedy zostawisz go w sercu, będzie cię przygniatał – przekonywał. – Twój problem leży w ręce Jezusa. On mówi: "Oddaj mi to, rozwiążę ten problem, ale też zatroszczę się o ciebie". Wtedy to już nie jest twój problem, ale Jezusa – dodał.

W nauczaniu o. Vadakkel cały czas odnosi się do Biblii. Mówiąc o mocy tego słowa, podał przykład kodów PIN, którymi posługujemy się w banku. Tak Pismo Święte pełne jest "kodów", uwalniających rzeczywistość Bożą w naszym życiu. – Tysiące takich kodów PIN czeka, żeby otworzyć nam niebo, na przykład: J 14,14 – stwierdził, przywołując zdanie z Ewangelii wg. św. Jana: „O cokolwiek prosić Mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię”.

– A Matka Boża mówi: "Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie". Bóg ma lepszy plan dla nas niż my sami. I to nie jest plan zniszczenia. To ziarenko, które w nas złożył, żeby wrosło i zakwitło, potrzebuje światła, dlatego przychodzimy na Eucharystię, adorację. Dla nas tym światłem jest Jezus, który przychodzi do naszych serc z nową jakością, nowym smakiem. Posyła ogień Ducha Świętego, którego owoce możemy zobaczyć – stwierdził. A tym samym przychodzi do naszych rodzin, sytuacji, w jakich jesteśmy.

Rekolekcje odbywają się w kościół NMP Matki Kościoła w Gliwicach na osiedlu Sikornik (w dolnym kościele). Dzisiaj potrwają do 20.00, jutro, 22 listopada, początek o 15.00, a zakończenie Eucharystią o 19.00.

Tysiące kodów PIN otwierających niebo   Konferencje i modlitwa odbywają się w dolnym kościele Mira Fiutak /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama