Nowy numer 21/2022 Archiwum

Szansa dla młodych talentów

Wydarzenie to co roku jest ważnym przeżyciem religijnym i artystycznym.

Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do XVI Międzyszkolnego Przeglądu Inscenizacji Bożonarodzeniowych, organizowanego przez Górnośląskie Centrum Edukacyjne w Gliwicach. Przegląd cieszy się dużym zainteresowaniem i uczestniczą w nim zwykle zespoły z Gliwic i regionu. To pięć dni przedświątecznych prezentacji, wybór najlepszych z najlepszych i uroczysta gala finałowa z występami i wręczeniem nagród, którą zaplanowano na 7 stycznia.  Organizatorzy za cel stawiają sobie m.in. rozwój wrażliwości duchowej poprzez pogłębienie przeżyć religijnych związanych z misterium Nocy Wigilijnej oraz kształtowanie poczucia tożsamości z kulturą chrześcijańską i przywiązanie do rodzinnych tradycji i obyczajów.

Do przeglądu mogą zgłaszać się grupy teatralne liczące do 20 osób z występem nie przekraczającym 20 minut.  Inscenizacje będą oceniane w pięciu kategoriach: I – przedszkola i klasy „0”, II –  szkoły podstawowe (wszystkie klasy), III – gimnazja, IV – szkoły ponadgimnazjalne oraz V kategoria otwarta, czyli grupy pozaszkolne, szkoły i ośrodki specjalne, domy pomocy społecznej, grupy parafialne, domy kultury, świetlice szkolne i środowiskowe. Przegląd konkursowy odbędzie się od 7 do 11 grudnia, według harmonogramu, który zostanie wcześniej przekazany uczestnikom.

Zgłoszenia przyjmowane są do 2 grudnia, wyłącznie pisemne, według formularza, który znajduje się na stronie internetowej przeglądu, gdzie można też znaleźć regulamin: www.jaselka.gce-kno.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama