Nowy numer 24/2018 Archiwum

Święto muzyków kościelnych

Obchody ku czci patronki św. Cecylii w Gliwicach.

Na diecezjalne uroczystości zaproszony został Chór "Schola Cantorum Misericordis Christi" z Białej Podlaskiej, który należy do Polskiej Federacji Pueri Cantores i jest laureatem licznych koncertów i festiwali. Można go usłyszeć 14 listopada o 19.00 podczas koncertu w gliwickiej katedrze. Dyrygować będzie dr Piotr Karwowski.

18 listopada odbędą się z kolei obchody 20-lecia Studium Muzyki Kościelnej w Gliwicach. Rozpoczną je Nieszpory o 16.00 w kościele św. Michała w Gliwicach, którym przewodniczyć będzie bp Jan Wieczorek, dzięki któremu studium powstało w nowo tworzącej się diecezji. Podczas spotkania rozdane zostaną dyplomy tegorocznym absolwentom SMK, przewidziany jest także wykład prof. Marka Dyżewskiego, muzyka, publicysty, byłego rektora AM we Wrocławiu nt. "Misja muzyki w kulcie Bożym".

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma