Nowy numer 25/2018 Archiwum

Przemarsz w wigilię św. Marcina

Orszak wyruszy spod szkoły do Starego Opactwa w Rudach.

- Już w najbliższy wtorek, 10 listopada, odbędzie się pierwszy przemarsz w wigilię wspomnienia św. Marcina. Miejsce spotkania i wymarszu to boisko przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Rudach - zapowiada ks. Jan Rosiek, dyrektor Ośrodka Formacyjno-Edukacyjnego Diecezji Gliwickiej.  

Orszak rozpocznie się o 18.10, czyli krótko po Mszy w bazylice o 17.30.

Z boiska szkolnego przejdzie na dziedziniec Starego Opactwa wraz ze św. Marcinem w stroju rzymskiego legionisty na koniu. Towarzyszyć mu będą dzieci z lampionami i ich rodzice.

Podczas wieczoru zostanie rozstrzygnięty konkurs plastyczny "Anioły Mojej Rodziny". Będzie można nabyć rogale św. Marcina oraz świętomarcińskie grzane wino.

Orszak organizują parafia Wniebowzięcia NMP, Stare Opactwo i Przedszkole w Rudach.  

Św. Marcina z Tours  uważany jest za patrona m.in. dzieci, hotelarze, jeźdźców, kawalerii, podróżników, więźniów, właścicieli winnic, żebraków i żołnierzy.

W ikonografii zachodniej przedstawiany jest jako legionista na białym koniu, dający część swojego płaszcza biedakowi.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma