Nowy numer 29/2021 Archiwum

Kwesty na cmentarzach już trwają

To szczególna okazja, żeby wesprzeć różne ważne dzieła.

W Bytomiu kwesty odbywają się na cmentarzu Mater Dolorosa przy ul. Piekarskiej, a także przy ul. Kraszewskiego i Powstańców Śląskich. Największa z nich na cmentarzu Mater Dolorosa przeznaczona zostanie na wybrukowanie kolejnych alejek. Cmentarz ten jest najważniejszą nekropolią Bytomia. Do rejestru zabytków został wpisany w 1987 roku. 

Na cmentarzach przy ul. Kraszewskiego i Powstańców Śląskich Towarzystwo Miłośników Lwowa zbiera pieniądze na pomoc Polakom zza wschodniej granicy. Wszystkie kwesty na bytomskich cmentarzach będą prowadzone 31 października i 1 listopada od 8.00 do 16.00.

Wolontariuszy gliwickiego Hospicjum Miłosierdzia Bożego można natomiast spotkać na cmentarzach w Gliwicach i Knurowie. Ta zbiórka również trwa dwa dni, w sobotę i niedzielę od 9.00 do 17.00.

– Całkowity dochód z kwesty zostanie przeznaczony na bieżącą działalność Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych "Hospicjum" w Gliwicach, a więc na stałe podnoszenie komfortu życia chorych w naszym Domu Ulgi w Cierpieniu – informuje Aneta Korzuśnik-Nowak, koordynator wolontariatu. – Kwesta pierwszolistopadowa to jedyna akcja stowarzyszenia, mająca na celu zbiórkę pieniędzy, dlatego za każdy nawet najmniejszy dar z serca dziękujemy.

W Zabrzu natomiast będzie można wesprzeć działalność Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

Kwestować będą m.in. pani prezydent, przewodniczący Rady Miejskiej, pracownicy i członkowie towarzystwa oraz młodzież z szkół zabrzańskich. – Uzyskane pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom i matkom przebywającym w naszym Ośrodku Wsparcia dla Kobiet w Zabrzu–Rokitnicy, osobom skrajnie ubogim i bezdomnym mężczyznom – zapowiada Maria Demidowicz, prezes zabrzańskiego koła towarzystwa. Ta kwesta odbędzie się 1 listopada od 9.00 do 15.30 na cmentarzach parafii św. Anny i św. Józefa, św. Andrzeja, w Maciejowie i Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rokitnicy.

Kwesty na cmentarzach już trwają   Wolontariuszki gliwickiego Hospicjum Miłosierdzia Bożego Klaudia Cwołek /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama