Nowy numer 2/2021 Archiwum

Jeszcze mniejszy dystans między PiS i PO

Zaktualizowany sondaż late poll przeprowadzony przez Ipsos dla TVP, Polsat News i TVN24 pokazuje nowe wyniki wyborów parlamentarnych na Śląsku.

Prawo i Sprawiedliwość, podobnie jak w skali całego kraju, również na Śląsku odnotowała znaczną przewagę nad Platformą Obywatelską w wyborach parlamentarnych. Jednak dystans dzielący obie partie – który w naszym województwie i tak był nieco mniejszy – w porównaniu do wcześniejszego sondażu exit poll zmalał jeszcze bardziej.

PiS uzyskał na Śląsku 34,5 proc. poparcia, a na PO zagłosowało 26 proc. wyborców. Na trzecim miejscu śląskiego podium znalazł się ruch Pawła Kukiza z prawie 11-procentowym poparciem. Na Zjednoczoną Lewicę Ślązacy oddano 8,2 proc. głosów, a na Nowoczesną – 7,6 proc.

Wyniki pozostałych komitetów nie odbiegają od tych podawanych we wcześniejszym sondażu exit poll. W porównaniu z wynikami ogólnopolskimi, na Śląsku wyjątkowo mało głosów zdobyło Polskie Stronnictwo Ludowe, które osiągnęło wynik zaledwie 2,8 proc. Większym poparciem cieszyli się kandydaci partii KORWiN (5,1 proc.) oraz Partii Razem (4,2 proc.).

Według sondażu frekwencja na Śląsku wyniosła 53 proc., co dokładnie o dwa punkty procentowe przewyższa wynik w skali całego kraju.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama