Nowy numer 3/2021 Archiwum

Programy wieczorów i orszaków świętych

Mamy informacje z ośmiu miejscowości. Czekamy na następne.

Już 29 października Wieczór Wszystkich Świętych odbędzie się w parafii św. Józefa w Kaletach. Rozpocznie go Msza św. o 16.00 w kościele, po której na placu kościelnym będzie można zobaczyć przedstawienie legendy o św. Marcinie. Po nim wyruszy korowód z lampionami do szkoły. O 17.00 uczestnicy wieczoru zobaczą kolejną scenę z życia św. Marcina. Będzie to też moment podsumowania konkursu plastycznego „Postać ulubionego świętego”. O 17.30 rozpocznie się bal Wszystkich Świętych, w trakcie którego nastąpi podsumowanie konkursu na najlepszy strój świętego.

31 października odbędzie się III Orszak Świętych w Lublińcu. Rozpocznie się on w parafii św. Mikołaja w centrum miasta. – Jest to przede wszystkim odpowiedź na pogańskie święto Halloween. W tym roku także towarzyszyć nam będzie modlitwa w intencji Światowych Dni Młodzieży. Przez wstawiennictwo świętych będziemy prosili Boga o błogosławieństwo i siły na czas przygotowań do tego wielkiego wydarzenia – zapowiada ks. Michał Choroszewski, wikary parafii. O 18.00 w kościele odbędzie się wprowadzenie relikwii świętych. Później procesja z relikwiami przejdzie do kościoła św. Teresy Benedykty od Krzyża w Steblowie, gdzie odbędzie się modlitwa uwielbienia, błogosławieństwo i uczczenie relikwii. Przewidziane jest też wspólne spotkanie uczestników przy herbacie. – Zapraszamy serdecznie wszystkich na to wielkie wydarzenie, a szczególnie młodzież dekanatu lublinieckiego – zachęca ks. Choroszewski.

Światowe Dni Młodzieży będą też intencją Wieczoru Świętych w Gliwicach, który rozpocznie się 31 października o 19.15 w katedrze świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tutaj odbędą się Nieszpory, po których procesja przejdzie do kościoła Wszystkich Świętych, gdzie czuwanie modlitewne potrwa do 21.00.

Po raz pierwszy Wieczór Świętych odbędzie się w Bytomiu. 31 października o 19.30 w kościele Wniebowzięcia NMP przy rynku sprawowane będą Nieszpory, a po nich procesja z relikwiami i śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych wyruszy do kościoła św. Jacka.

W Zabrzu czuwanie modlitewne przed uroczystością Wszystkich Świętych, w którym uczestniczyć będą przedstawiciele różnych parafii miasta, odbędzie się 31 października w kościele św. Andrzeja. Rozpocznie się ono Mszą świętą o 18.00, po której będzie Różaniec, medytacje oraz procesja z relikwiami.

Po raz drugi Noc Świętych odbędzie się w Rusinowicach. Rozpocznie się 31 października o 19.15 w kościele parafialnym. Młodzież dekanatu sadowskiego wraz z młodzieżą z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego w Rusinowicach zaprasza w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych na modlitewne czuwanie przy relikwiach świętych i błogosławionych. – Będziemy modlili się także w intencji ŚDM w Krakowie. Zebrani trwać będą  na wspólnej modlitwie, po czym wyruszą z zapalonymi świecami i śpiewem ulicami  Rusinowic do kaplicy św. Rafała Archanioła w ośrodku. Dzieci i młodzież zachęcamy do przebrania się w stroje świętych i błogosławionych. Modlitwę zakończymy uczczeniem relikwii i Apelem Jasnogórskim.

Orszak świętych organizowany jest także w Orzechu, w dekanacie Żyglin. Odbędzie się on 31 października po Mszy o 18.00 w kościele parafialnym.

Po raz pierwszy Marsz Wszystkich Świętych odbędzie się 31 października w parafii Chrystusa Króla w Świerklańcu. Poprzedzi go Msza Święta  o 18.00, następnie ok. 19.30 spod kościoła przy zapalonych świecach wyruszy procesja z relikwiami świętych, min. św. Jana Pawła II i św. Siostry Faustyny. W czasie jej trwania będzie śpiewana Litania do Wszystkich Świętych. Procesja zakończy się przy krzyżu misyjnym. 

Jeśli chcesz ogłosić na naszej stronie wieczór albo orszak świętych w twojej miejscowości napisz na gliwice@gosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama