Nowy numer 3/2021 Archiwum

7 sekretów efektywnego ojcostwa

Warsztaty prowadzić będzie trener inicjatywy Tato.net.

Zajęcia są bezpłatne i odbędą się od 23 do 25 października w Bytomiu w domu katechetycznym parafii Dobrego Pasterza. Dofinansowuje je gmina. 

– Współczesne ojcostwo zmienia się. Z jednej strony jesteśmy go coraz bardziej świadomi, z drugiej – wychowujemy dzieci w pogoni za czasem i pieniędzmi, w rodzinach patchworkowych. 40 proc. dzieci w dużych miastach wychowuje się z rodzicami, którzy są po rozwodzie – mówi Grzegorz Rzeszutek. 

Na pierwszy dzień warsztatów w Bytomiu zaprasza ojców z matkami swoich dzieci. – To przede wszystkim one muszą nam pomóc w byciu dobrym rodzicem – zaznacza pan Grzegorz, pedagog, trener inicjatywy Tato.net..

Podczas warsztatów ojcowie dowiadują się m.in., jak ważne są poświęcony dziecku czas i zaangażowanie, mają możliwość wymiany doświadczeń, wypracowania modeli zachowań czy dostrzeżenia popełnianych błędów.

Szkolenia dla ojców organizowane są już od 10 lat w różnych miejscach Polski, a także w Niemczech, Rosji, Rumunii, Słowacji, Anglii, Ukrainie, Brazylii i w Stanach Zjednoczonych. Jest to inicjatywa Fundacji Cyryla i Metodego, do której włączają się eksperci w dziedzinie ojcostwa i naukowcy zajmujący się rodziną. Polskimi twarzami Tato.net są aktorzy i dziennikarze: Radosław Pazura, Paweł Królikowski, Krzysztof Ziemiec i Przemysław Babiarz.

Być może w Bytomiu, tak jak w innych miejscowościach, powstanie klub ojca, gdzie odbywać się będą cykliczne spotkania i organizowane będą wyjazdy integracyjne i przygodowe.

Ojcowie, którzy chcą wziąć udział w bytomskim warsztatach, powinni zarejestrować się poprzez stronę www.warsztaty.tato.net. Więcej informacji można otrzymać pisząc na adres e-mail: gr.rzeszutek@gmail.com lub dzwonić pod numer tel. 601 368 227.

7 sekretów efektywnego ojcostwa   Ojciec i syn na spacerze Roman Koszowski /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama