Nowy numer 25/2018 Archiwum

Na ratunek z Maryją

Do sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach pielgrzymowali członkowie Żywego Różańca.

Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca rozpoczęła się porannym Różańcem w bazylice. Przedpołudniowej Mszy świętej przewodniczył biskup senior Jan Wieczorek, a pielgrzymi modlili się między innymi o powstanie róż różańcowych przy kolejnych parafiach naszej diecezji.

– Przybywamy tu w szczególnym okresie na rozmowę z Matką Bożą Pokorną. W tej świątyni tworzymy wspólnotę, tak jak w Wieczerniku, gdzie zgromadzeni uczniowie Chrystusa, kapłani, siostry i bracia, razem przebywali z Maryją – mówił w homilii bp Jan Wieczorek.

– Gromadzimy się i dziś z Maryją, ale przy Jezusie, by modlić się, dziękować i prosić. W jakich intencjach? W zeszłym tygodniu papież Franciszek zwołał Synod, by rozważać, jakie powołanie i jakie zadanie ma spełniać rodzina chrześcijańska. To szukanie ratunku, a od tego właśnie jest Maryja, by pozyskiwać tak cenne dla nas łaski. Bo duch zła potęguje się, by rodzinę rozwalić! – ostrzegał.

– Papież Franciszek wrócił na Synod z trudnej podróży na Kubę i do Stanów Zjednoczonych, która jednak dała dużo nadziei. Wołał tam: Szanujmy rodzinę i wartości ludzkie bez względu na przekonania! Maryja, którą zwiastowanie zastaje właśnie w rodzinie, przybliża nam w tajemnicach Różańca to, co moglibyśmy nazwać byciem z Bogiem. Ona mówiła: Zróbcie to, co On nam każe! – przypomniał biskup.

Po Eucharystii pielgrzymi wysłuchali konferencji ascetycznej oraz wzięli udział w nabożeństwie maryjnym.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma