GN 2/2021 Archiwum

Na ratunek z Maryją

Do sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach pielgrzymowali członkowie Żywego Różańca.

Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca rozpoczęła się porannym Różańcem w bazylice. Przedpołudniowej Mszy świętej przewodniczył biskup senior Jan Wieczorek, a pielgrzymi modlili się między innymi o powstanie róż różańcowych przy kolejnych parafiach naszej diecezji.

– Przybywamy tu w szczególnym okresie na rozmowę z Matką Bożą Pokorną. W tej świątyni tworzymy wspólnotę, tak jak w Wieczerniku, gdzie zgromadzeni uczniowie Chrystusa, kapłani, siostry i bracia, razem przebywali z Maryją – mówił w homilii bp Jan Wieczorek.

– Gromadzimy się i dziś z Maryją, ale przy Jezusie, by modlić się, dziękować i prosić. W jakich intencjach? W zeszłym tygodniu papież Franciszek zwołał Synod, by rozważać, jakie powołanie i jakie zadanie ma spełniać rodzina chrześcijańska. To szukanie ratunku, a od tego właśnie jest Maryja, by pozyskiwać tak cenne dla nas łaski. Bo duch zła potęguje się, by rodzinę rozwalić! – ostrzegał.

– Papież Franciszek wrócił na Synod z trudnej podróży na Kubę i do Stanów Zjednoczonych, która jednak dała dużo nadziei. Wołał tam: Szanujmy rodzinę i wartości ludzkie bez względu na przekonania! Maryja, którą zwiastowanie zastaje właśnie w rodzinie, przybliża nam w tajemnicach Różańca to, co moglibyśmy nazwać byciem z Bogiem. Ona mówiła: Zróbcie to, co On nam każe! – przypomniał biskup.

Po Eucharystii pielgrzymi wysłuchali konferencji ascetycznej oraz wzięli udział w nabożeństwie maryjnym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama