Nowy numer 23/2020 Archiwum

Przez bramkę z piłką

Puchar Polskiej Ligi Rugby na Wózkach rozegrano w Bytomiu.

O mistrzostwo walczyło 8 najlepszych zespołów z kraju. Turniej odbył się w sobotę i niedzielę w Hali Sportowej Na Skarpie.

Rugby na wózkach to jedna z najbardziej dynamicznych dyscyplin paraolimpijskich dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Jest to mieszanka kilku dyscyplin sportowych: futbolu amerykańskiego, hokeja i koszykówki. W grze biorą udział dwie drużyny po czterech zawodników, a punkty zdobywa się, przejeżdżając przez bramkę z piłką.

Rugby na wózkach powstało jako element rehabilitacji osób po urazach rdzenia kręgowego, a od 2000 roku jest oficjalną dyscypliną paraolimpijską. Do Polski dotarło w 1997 roku, a rozgrywki ligowe organizowane są od 2001 roku. Obecnie Polska Liga prowadzona jest przez Fundację Aktywnej Rehabilitacji FAR, a kadrą narodową zajmuje się Stowarzyszenie Sportu Osób Niepełnosprawnych SSON.

Wyniki:

1. Balian I Rugby Wielkopolska

2. Flying Wings I Rzeszów

3. Grom Ostrów Mazowiecka  

4. IKS Jeźdźcy I Mikołów

5. Four Kings I Warszawa

 6. Sitting Bulls Katowice

7. Jokers Bydgoszcz

8. IKS Jeźdźcy II Mikołów 

Przez bramkę z piłką   Finał Polskiej Ligi Rugby na Wózkach Antoni Sturzbecher 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama