Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Nowoczesne i wielofunkcyjne

Sośnicowice mają nowe Gminne Centrum Społeczno-Kulturalne i Bibliotekę.

W budynku siedzibę znalazły: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna – BIBLIOTEKA +, Ośrodek Pomocy Społecznej, Dom Dziennej Opieki „Senior – WIGOR”, NZOZ Caritas, świadczący usługi pielęgnacyjne oraz sala konferencyjna na 80 osób. Centrum znajduje się w pobliżu oddanych do użytku w ostatnich latach innych nowoczesnych obiektów - szkoły i przedszkola, blisko zieleni i terenów rekreacyjnych.

Uroczystość otwarcia zgromadziła mieszkańców i wielu gości oraz przedstawicieli władz. Centrum poświęcił ks. Marcin Gajda, proboszcz parafii w Sośnicowicach. Inwestycja realizowana była od września 2013 do lipca br.

Kosztowała blisko 6,3 mln zł, z czego sporą część Gmina Sośnicowice pozyskała ze źródeł zewnętrznych.

Uroczystość otwarcia i poświęcenia nowego obiektu   Uroczystość otwarcia i poświęcenia nowego obiektu Romana Gozdek /Starostwo Powiatowe Gliwice

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma