Nowy numer 29/2021 Archiwum

Bytomianie już wybrali

Znane są wyniki głosowania w ramach budżetu obywatelskiego.

Bytomianie wybierali 8 z 29 zakwalifikowanych do głosowania projektów. W sumie oddano 8753 głosy, z czego 8357 było ważnych.

W Śródmieściu największym zainteresowaniem cieszyła się odnowa ulicy Mickiewicza (projekt przebudowy pasa drogowego wraz z renowacją terenów zielonych). Głosowały za nim 893 osoby.

294 osoby zadecydowały, że w Górnikach stworzona zostanie nowoczesna baza sanitarna dla osób korzystających z placu zabaw i obiektu rekreacyjno-sportowego Rodła Górniki.

W Miechowicach wygrała modernizacja nawierzchni drogowej i chodnikowej w rejonie pętli autobusowej przy ul. Felińskiego. Projekt ten poparło 508 osób.

Na osiedlu Ziętka w ramach budżetu obywatelskiego utworzonych zostanie 40 miejsc parkingowych przy ul. Hlonda. Projekt przeszedł głosami 259 osób.

Decyzją 543 mieszkańców dalej rewitalizowany będzie park Amendy w Łagiewnikach. Z kolei w Rozbarku największym powodzeniem cieszył się pomysł rewitalizacji skweru Szynol i dostosowanie go do funkcji parkowej. Głosowało za nim 838 osób.

W Stroszku i Dąbrowie Miejskiej największym poparciem cieszył się projekt budowy placu do street workautu i placu zabaw przy ul. Tysiąclecia (zdobył 283 głosy), a w Szombierkach – budowa wielofunkcyjnego boiska przy ul. Wyzwolenia (oddano na niego 929 głosów).

W czterech dzielnicach: Karbiu, Bobrku, Stolarzowicach i Suchej Górze nie trzeba było organizować głosowania, bo pozytywną weryfikację przeszedł tam jeden projekt.

W Karbiu w ramach budżetu obywatelskiego powstanie wielofunkcyjne boisko przy MDK nr 2, w Bobrku zrewitalizowane będzie otoczenie ul. Piecucha (w rejonie numeru 12). W Stolarzowicach opracowany zostanie projekt budowy chodnika wraz ścieżką rowerową przy ul. Suchogórskiej, a w Suchej Górze zmodernizowany będzie park Grota przy ul. 9 Maja.

To już druga edycja Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego. Bytomianie mają do rozdysponowania na inwestycje 2 mln zł. Pula pieniędzy przeznaczona na daną dzielnicę rośnie wraz z liczbą mieszkańców, a kwotą bazową jest 50 tys. zł.

W ubiegłym roku w ramach budżetu obywatelskiego wybudowano m.in.: boiska w SP nr 4 i 51, place zabaw w Suchej Górze i Karbiu, miejsce rekreacji w parku Grota. Rozpoczęto również rewitalizację parku Amendy w Łagiewnikach.

Bytomianie już wybrali  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama