Nowy numer 31/2021 Archiwum

Festiwal restauracji

W siedmiu zabrzańskich restauracjach można zbierać pieczątki, które uprawniają późnej do startowania po nagrody.

Zabrzański Festiwal Restauracji będzie trwał od 28 września do 2 października i jest jedną z imprez w ramach święta miasta. Już 26 września, podczas tegorocznych Skarbnikowych Godów, w parku przy ul. Dubiela, dla uczestników świętowania ugotowanych zostanie 300 litrów śląskiego żuru.

W festiwalu bierze udział siedem zabrzańskich restauracji. Każda proponuje swoje menu, wszystkie w cenie 25 zł. W tym roku w ofercie znajdą się też dania wegetariańskie.

Szczegółowe menu wszystkich restauracji można znaleźć na facebookowej stronie imprezy (https://www.facebook.com/ZabrzanskiFestiwalRestauracji?fref=ts).Odwiedzający restauracje zbierają pieczątki, które uprawniają ich późnej do startowania po nagrody rzeczowe. Główną nagrodą jest wyjazd do akademii kulinarnej.

Skarbnikowe Gody, impreza z okazji nadania Zabrzu praw miejskich (w tym roku mija 93. rocznica), odbędzie się w sobotę 26 września. Rozpocznie ją parada ulicami miasta, która o godz. 11.00 wyruszy z placu Wolności.

Tego dnia w parku im. Poległych Bohaterów przy ul. Dubiela odbędzie się piknik rodzinny. Na finał o 20.30 zagra zespół Myslovitz. A na zakończenie o 22.00 zaplanowano pokaz fajerwerków.

Natomiast o 14.00 w parku im. Rotmistrza Pileckiego odbędzie się Bieg ze Skarbnikiem. Nagrodą główną jest weekend w Zakopanem.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama