Nowy numer 33/2018 Archiwum

Modlitwa za uchodźców

Mszy św. w katedrze gliwickiej w środę 23 września o 18.00 przewodniczyć będzie bp Jan Kopiec. Zapraszamy.

W odpowiedzi na apel papieża Franciszka, z inicjatywy środowisk świeckich katolików, w środę 23 września w wielu miastach Polski odbędą się nabożeństwa w intencji uchodźców, którzy zginęli w drodze do Europy. Modlitwie przewodniczyć będą miejscowi biskupi.

Również w katedrze gliwickiej tego dnia odprawiona zostanie Msza św.  w intencji uchodźców, którzy w ostatnich miesiącach zginęli podczas rozpaczliwych prób wydostania się z miejsc ogarniętych wojną. "Pragniemy polecić Bogu też tych, którzy już dotarli do Europy lub do niej przybędą. Będziemy prosić o Boże błogosławieństwo dla nich oraz o wyobraźnię miłosierdzia dla nas" - czytamy w zaproszeniu.

 Serdecznie zapraszamy w środę 23 września na godz. 18.00 do katedry gliwickiej.

Tych, którzy nie mogą przyjść, prosimy o chwilę modlitwy. Poniżej można odsłuchać wielkotygodniowy, pasyjny hymn Syryjskiego Kościoła Ortodoksyjnego.

Syriac Orthodox Hymn of the Passion Week
ProjectSyriac

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma