Nowy numer 25/2018 Archiwum

Neurologia wyremontowana

Pacjenci i personel tego oddziału będą mieli lepsze warunki.

Cieszę się, że został wyremontowany kolejny oddział naszego szpitala. Ta inwestycja podniesie komfort pracy kadry lekarskiej i pobytu pacjentów w placówce - powiedział Damian Bartyla, prezydent Bytomia podczas otwarcia Oddziału Neurologii Szpitala Specjalistycznego nr 1.

Pacjenci będą teraz leczyć się w bardziej komfortowych warunkach. Standard pomieszczeń trzeba było dostosować do obowiązujących przepisów. Oprócz prac ogólnobudowlanych wymieniono instalacje, zamontowano klimatyzację i wentylację.  Na oddziale znajduje się 11 sal trzyosobowych, 2 sale jednoosobowe i jedna z dwoma łóżkami. Wszystkie wyposażone są w łazienki, nowe łóżka elektryczne, krzesła i szafki.

Nowy sprzęt mają także pomieszczenia zabiegowe. Kupiono m.in.: dezynfektor, kozetkę, fotel do pobierania krwi, wózek do przygotowywania leków, pobierania krwi i wózek reanimacyjny. Nowy jest także aparat EKG, pompa infuzyjna, aparat do elektromiografii (EMG), aparat do mierzenia wydolności żył i tętnic (Doppler) i kardiomonitor.

Remont Oddziału Neurologii trwał od marca do lipca tego roku. Koszt remontu i nowego sprzętu to ponad 1, 2 mln zł.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma