Nowy numer 25/2018 Archiwum

Wielki odpust kalwaryjski

Podwyższenie Krzyża Świętego to na Górze Świętej Anny jedne z ważniejszych obchodów.

Pięć dni trwają obchody wielkiego odpustu kalwaryjskiego Podwyższenia Krzyża Świętego.

Rozpoczęły się już w środę 9 września o 18.00 procesją z bazyliki do kaplicy III Upadku. Potem była Msza św. o pogodę i Boże błogosławieństwo.

W czwartek 10 września od 14.00 witane są kolejne grupy pielgrzymkowe, zaś Msza św. rozpocznie się o 18.00. Po niej, o 20.00, wierni odmówią Koronkę do św. Anny.

W piątek 11 września od 8.00 do 17.00 franciszkanie będą witać następnych przybyłych pątników, by o 17.30 przejść procesyjnie z bazyliki do kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego. Tam odbędą się nieszpory o Świętym Krzyżu i Msza św. Program na ten dzień zakończy się nabożeństwem z kazaniem i  koncertem zespołu Ave z Pławniowic o 20.00 w bazylice.

W sobotę 12 września o 7.00 rozpoczną się w grocie Godzinki do św. Anny, o 7.30 Mszę św. na rozpoczęcie obchodów odprawi opolski ordynariusz bp Andrzej Czaja. O 19.00 będzie miało miejsce nabożeństwo ze świecami pod przewodnictwem bp. Františka Lobkowicza z diecezji ostrawsko-opawskiej z udziałem biskupów opolskich i gliwickich.

W niedzielę 13 września obchody zaczną się o 6.30 Godzinkami w kościele Krzyża Świętego. Kulminacyjnym punktem obchodów będzie rozpoczynająca się o 11.00 Suma odpustowa w grocie. Uroczystości zakończy trwające od 18.00 nabożeństwo i procesja fatimska.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma