Nowy numer 29/2021 Archiwum

Nocne przejście do Rud

Ważne informacje przed diecezjalną pielgrzymką młodzieży do sanktuarium Matki Bożej Pokornej.

Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 19 września. – Hasłem przewodnim corocznego pielgrzymowania młodych do sanktuarium w Rudach będzie Serce 2.0. Celem jest przygotowanie informacyjne i duchowe do przeżycia Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 – informuje ks. Artur Pytel, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Do Rud można dojechać rano, ale organizowane jest (już po raz dziewiąty) nocne przejście. Ci, którzy się na to zdecydują muszą się wcześniej zapisać u swoich duszpasterzy lub przed wyjściem z katedry (recepcja czynna od 23.15). O północy (z 18 na 19 września) w katedrze odbędzie się krótkie nabożeństwo, po którym młodzież wyruszy w czterech grupach.  Żółtej przewodzić będzie ks. Adam Fabiańczyk, niebieskiej – ks. Adam Jasiurkowski, czerwonej – ks. Dariusz Janowski i pomarańczowej – ks. Marcin Kutek.  

Z powrotem młodzi pielgrzymi wrócą autokarami. Wstępnie przygotowano 330 miejsc, ale można zamówić dodatkowe autobusy, dlatego ks. Artur Pytel prosi, żeby zgłaszać się na pielgrzymkę wcześniej, żeby oszacować, ile osób będzie chciało wrócić w ten sposób.

Autobusy, podstawione po o 10.30, pojadą do Gliwic i Zabrza. Opłata wynosić będzie 5 zł od osoby, a udział w pielgrzymce – 10 zł.

Na drogę trzeba zabrać ze sobą odpowiedni strój, picie i jedzenie. Osoby niepełnoletnie mogą brać udział w nocnej pielgrzymce tylko za pisemną zgodą rodziców oraz pod opieką osoby pełnoletniej. Każdy uczestnik zobowiązany jest do posiadania latarki i kamizelki odblaskowej koloru pomarańczowego lub żółtego.

Msza św. w Rudach pod przewodnictwem bp. Jana Kopca zostanie odprawiona o 9.30. Po niej odbędzie się nabożeństwo przed obrazem Matki Bożej Pokornej.  

Tych, którzy nie będą uczestniczyć w nocnej pielgrzymce, diecezjalny duszpasterz młodzieży zachęca też do dołączenia rano i uczestniczenie we wspólnej Mszy świętej.

Nocne przejście do Rud   Msza św. dla pielgrzymki młodzieży w sanktuarium w Rudach Klaudia Cwołek /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama