Nowy numer 21/2018 Archiwum

Frekwencja niewiele ponad 8 procent

Na Śląsku, podobnie jak w całym kraju, większość uprawnionych nie wzięła udziału w referendum.

W ogólnopolskim referendum, które odbyło się w niedzielę, 6 września, w województwie śląskim zagłosowało jedynie 8,13 proc. uprawnionych. Za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu opowiedziało się 80,73 proc., za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa było 16,24 proc, a za rozstrzyganiem wątpliwości podatkowych na korzyść podatnika - 94.99 proc. - poinformowała w poniedziałek po południu Państwowa Komisja Wyborcza.

W całym kraju frekwencja wyniosła 7,8 proc., znacznie poniżej wymaganego ponad 50-procentowego udziału w nim uprawnionych do głosowania. Co oznacza, że referendum nie jest wiążące.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma