Nowy numer 29/2021 Archiwum

Forum dla pasjonatów historii Śląska

- Chcemy im fachowo pomóc w rozwijaniu zainteresowań - deklaruje o. Henryk Kałuża SVD.

Forum dla pasjonatów historii Śląska   Rośnie zainteresowanie dawną historią naszych miejscowości Andrzej Kerner /Foto Gość W połowie przyszłego miesiąca (16 i 17 października, piątek i sobota) w Misyjnym Domu Dobrego Pasterza w Nysie odbędzie się I Śląskie Forum Historyczne. Jego organizator, werbista o. Henryk Kałuża, autor kilkunastu monografii śląskich parafii i miejscowości, zaprasza na nie miłośników historii lokalnej.

- Właściwie w każdej miejscowości na naszym Śląsku jest ktoś, kto się interesuje historią ziemi śląskiej. Dla takich właśnie ludzi postanowiliśmy zorganizować I Śląskie Forum Historyczne. Wielu z nich gromadzi materiały, interesuje się i bada przeszłość, pisze na ten temat. Chcemy im fachowo pomóc w rozwijaniu zainteresowań. Chodzi oczywiście także o ludzi młodych, których interesuje historia regionu – wyjaśnia o.  Kałuża.

Prelegentami Forum będą: bp prof. Jan Kopiec, ks. prof. Kazimierz Dola, ks. prof. Józef Pater i o. dr H. Kałuża. Spotkanie rozpocznie się w piątek o godz. 17, zakończy w sobotę o godz. 16.30. Nocleg i wyżywienie są zapewnione – za dobrowolną ofiarę. Organizatorzy proszą o wcześniejsze zgłoszenia pod adres:

o. Henryk Kałuża SVD, ul. Rodziewiczówny 15, 48-300 Nysa, skr. pocztowa 26;

e-mail: kaluzasvd@wp.pl ; tel. 601 880 990.

Na następnej stronie szczegółowy program Forum

« 1 2 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama