Nowy numer 37/2021 Archiwum

Plony są. Czas na sprawiedliwy podział przejdź do galerii

Barwny korowód rozpoczął dożynki powiatowe w Poniszowicach.

Dożynki Powiatu Gliwickiego co roku odbywają się w innej gminie. Tym razem zorganizowano je Poniszowicach, wspólnie z gminą Rudziniec. Korowód wyruszył sprzed kościoła na boisko, gdzie pod namiotem sprawowana była Msza dziękczynna za tegoroczne plony. Przewodniczył jej bp gliwicki Jan Kopiec.

- To, co śpiewaliśmy na początku tej Eucharystii: „Boże z Twoich rąk żyjemy”, jest tą najgłębszą prawdą, którą my, ludzie, możemy dzisiaj wyrazić. Ciesząc się, że są plony i nikomu z nas nie powinno zabraknąć chleba powszedniego - mówił w homilii. Dziękując za trud pracy, wezwał jednocześnie do sprawiedliwego podziału plonów. - Apelujemy razem wszyscy, od Ełku i Szczecina aż po góry, abyśmy stanęli jako ludzie, którym można zaufać.  Że z powodu naszych zaniedbań nie będzie ludzi głodnych, nie będzie ludzi skrzywdzonych. I to jest apel, który dzisiaj chcemy szczególnie głośno wypowiedzieć - podkreślił bp Kopiec.

Podczas dzisiejszej uroczystości wręczono odznaczenia i nagrody. W programie dożynek były liczne atrakcje i występy. Zaplanowano także zabawę taneczną.

Plony są. Czas na sprawiedliwy podział   Korony dożynkowe Klaudia Cwołek /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama