Fotografia Dzikiej Przyrody 2014 - pokonkursową wystawę można we wrześniu oglądać w Bytomiu.
Michael „Nick” Nichols, USA. Ostatni taki wspaniały obraz Michael „Nick” Nichols /Wildlife Photographer of the Year 2014 Wystawa, która zostanie zaprezentowana w Muzeum Górnośląskim, jest pokłosiem jubileuszowej, 50. edycji prestiżowego konkursu Wildlife Photographer of the Year 2014. Wśród 100 zdjęć, wyłonionych spośród 41 tysięcy, znajdują się także prace polskich fotografów – informują muzealnicy.
Brian Skerry, USA. Pomysłowe ucztowanie Brian Skerry /Wildlife Photographer of the Year 2014 Konkurs organizowany jest regularnie od 1965 roku przez dwie brytyjskie instytucje promujące ochronę bioróżnorodności na Ziemi – Natural History Museum w Londynie i BBC Worldwide. Uważany jest za najbardziej cenione i największe przedsięwzięcie z zakresu fotografii dzikiej przyrody. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 4 tysiące fotografów z ponad 90 krajów. Na wystawę wybrano setkę wybitnych, doskonałych technicznie zdjęć, które wyróżnione zostały w 13 kategoriach (m.in.: Rośliny i grzyby, Gatunki podwodne, Świat w naszych rękach) i uhonorowane 3 nagrodami specjalnymi. Pokazywane są one w kilkudziesięciu krajach na wszystkich kontynentach.
Mac Stone, USA. Strażnik plaży Mac Stone /Wildlife Photographer of the Year 2014 Na wystawę Fotografia Dzikiej Przyrody 2014 składają się zdjęcia 75 fotografów z 29 krajów. Ukazują wspaniałość, dramatyzm oraz różnorodność życia na Ziemi – momenty zwyczajne, jak również niezwykłe, gatunki popularne i mniej znane.
Wernisaż odbędzie się 3 września o 17.00 w Muzeum Górnośląskim (gmach przy ul. Wojciech Korfantego 34), wstęp jest wolny. Wystawa, której organizatorami są muzeum i Agencja Zegart, będzie czynna do 29 września. Jej komisarzem jest Waldemar Żyła.
Carlos Perez Naval, Hiszpania. Żądło w słońcu Carlos Perez Naval /Wildlife Photographer of the Year 2014