Nowy numer 48/2022 Archiwum

Bokserzy mają nowe miejsce treningów

W piątek przy ul. Kozielskiej w Gliwicach została otwarta nowoczesna hala z ringiem. Obiekt będzie dostępny nie tylko dla doświadczonych zawodników, ale dla każdego, kto interesuje się boksem.

Dawna hala bokserska przy ul. Dubois, w której trenowali zawodnicy Gliwickiego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Carbo”, została wyburzona w związku z budową w Gliwicach Drogowej Trasy Średnicowej. Dlatego miasto stworzyło nową przestrzeń dla miłośników tej dyscypliny sportu. Nowa lokalizacja to ścisłe centrum miasta – przy ul. Kozielskiej 1.

Obiekt tworzy zmodernizowana hala sportowa, która wcześniej istniała tym miejscu. Do niej dobudowano nowy segment, w którym znalazło się miejsce na szatnie i sanitariaty, saunę, sale konferencyjne, biura i pomieszczenia gospodarcze.

– Jest to jedna z najnowocześniejszych hal bokserskich w Polsce. Jestem z niej bardzo zadowolony. Sala jest przepiękna i znajduje się w dobrej lokalizacji. Powstała między szkołami, wiec każdemu uczniowi będzie tu po drodze. Jestem pewien, że teraz frekwencja wśród bokserów znacznie się zwiększy – mówi Henryk Wilk, wiceprezes i trener GUKS „Carbo”.

Cały obiekt ma 470 m.kw. powierzchni, a miejsce do ćwiczeń zajmuje 255 m.kw. W centralnym punkcie hali stoi ring, który łatwo można zdemontować i zyskać dodatkową przestrzeń. Dodatkowo dzięki specjalnym uchwytom pomieszczenie można dzielić na kilka ringów treningowych. Hala jest wielofunkcyjna. Można w niej także uprawiać inne dyscypliny sportowe, m.in. w siatkówkę, koszykówkę czy piłkę nożną. Przebudowa obiektu kosztowała 919 tys. zł i została sfinansowana z budżetu miasta.

Halę oficjalnie otwarto 21 sierpnia. Natomiast już od początku miesiąca przyjmowane są zgłoszenia zainteresowanych rozpoczęciem bokserskiej przygody.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy