Nowy numer 25/2018 Archiwum

Maryja wskazuje na Jezusa

Abp Stanisław Nowak przewodniczył uroczystości odpustowej w Lubecku.

Coroczny odpust ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny ściągnął na wzgórze lubeckie wielu pielgrzymów m.in. z Łagiewnik Wielkich, Pawonkowa, Kochcic oraz Lublińca. – Przybyliście tutaj aby uczcić Matkę Najświętszą, a wraz z Nią uczcić Pana Jezusa. Tego, który jest dla nas najlepszym przyjacielem i otworzył nam niebo – mówił przed rozpoczęciem Mszy św. ks. Andrzej Bartysiewicz, proboszcz parafii w Lubecku.

Uroczystą Mszę św. odprawił i homilię wygłosił ks. abp Stanisław Nowak, arcybiskup senior archidiecezji częstochowskiej. Nawiązał do jubileuszu 300-lecia odnalezienia cudownego medalionu Matki Boskiej Lubeckiej, który odbędzie się w przyszłym roku. – Na rewersie tego obrazu znajduje się wizerunek Jezusa w koronie cierniowej z napisem „Ecce Homo”. To właśnie Maryja pokazuje na Jezusa i robi to, trzymając księgę z prawem Bożym dotyczącym człowieka i jego godności. Maryja mówi „Oto Człowiek” – oto droga dla was i Jego słowo, i prawo jest dla was największym dobrem – powiedział w kazaniu. Mówił też o poszanowaniu godności każdego człowieka od poczęcia aż po naturalną śmierć.

Po zakończonej Eucharystii odbyło się poświęcenie ziół i kwiatów. Główne obchody jubileuszu 300-lecia odnalezienia cudownego medalionu odbędą się 29 maja 2016 w Lubecku.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma