Nowy numer 20/2022 Archiwum

To prawdziwa ponć. 50 km pieszo w jeden dzień

W piątek wyrusza piesza pielgrzymka na Górę Świętej Anny. Rozpoczyna się o świcie, by wieczorem dojść do celu.

To już 248. Gliwicka Ślubowana Piesza Pielgrzymka na Górę Świętej Anny. Pielgrzymi wyruszają po Eucharystii o 5.00 w kościele Wszystkich Świętych. Uczestniczą w niej razem z grupą, która wyrusza z Sośnicy już o 4.00. Potem rozdzielają się i spotykają po drodze tylko w niektórych punktach. Po 13 godzinach zwykle są u celu, gdzie uczestniczą w obchodach kalwaryjskich Wniebowzięcia NMP.

– Góra Świętej Anny jest trochę zapominana, a przecież pielgrzymowanie tam ma wieloletnią tradycję – zauważa Damian Pelczarski, który w tym roku po raz trzeci przewodniczy pielgrzymce gliwickiej. – Staramy się przywracać niektóre tradycje, jak np. Mszę przedpielgrzymkową, kiedy prosimy o błogosławieństwo na czas drogi i modlimy się za zmarłych pielgrzymów.  Na pielgrzymkę można zapisywać się do 12 sierpnia w salce św. Jadwigi przy kościele Wszystkich Świętych po Mszy wieczornej. Odbiór bagażu odbędzie się w czwartek po wieczornej Mszy św., czyli ok. godz. 19.00. Informacje: tel. 506 945 745, e-mail: naswanne@gmail.com. Pielgrzymi z Brzezinki i okolic mogą się zapisywać u Malwiny Kiklaisz , tel. 604 314 052. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.naswanne.pl.tl.

Pielgrzymi z obydwu sośnickich parafii –  NMP Wspomożenia Wiernych i św. Jacka zapisują się i przekazują bagaż w czwartek, 13 sierpnia, od godz. 17.00 do 20.00 w domu katechetycznym parafii NMP Wspomożenia Wiernych. Przewodnikiem sośnickiej pielgrzymki od 1994 roku jest Mariusz Kucharz.

Pielgrzymi obu nurtów do domu wracają również pieszo, po zakończonych obchodach. W swoich parafiach oczekiwani są w poniedziałek wieczorem (we Wszystkich Świętych ok. 19.00, w Sośnicy, w parafii NMP Wspomożenia Wiernych ok. 19.30).

To prawdziwa ponć. 50 km pieszo w jeden dzień   Obchody kalwaryjskie z okazji Uroczystości Wniebowzięcia NMP na Górze Świętej Anny HENRYK PRZONDZIONO /FOTO GOŚĆ

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama