Nowy numer 4/2021 Archiwum

Tarnogórski wehikuł czasu

Fundacja "Kruszce Śląska" organizuje tematyczne spacery i wędrówki po mieście. Pierwszy już w sobotę. Zobacz program!

Tarnogórski wehikuł czasu   Spacery po tarnogórskim rynku, cieszące się sporym zainteresowaniem wśród miłośników historii miasta, odbywały się już rok temu przy okazji 230. rocznicy odkrycia złóż srebra i ołowiu. Na zdjęciu dr Krzysztof Gwóźdź, który opowiadał o dawnym przeznaczeniu historycznych budynków Szymon Zmarlicki /Foto Gość Pierwszy z cyklu spacerów „Śladami tarnogórskiego funkcjonalizmu” rozpocznie się przed Powiatowym Młodzieżowym Domem Kultury im. Henryka Jordana przy ul. Gliwickiej 36 o 11.00. Organizatorzy zapewniają, że prowadząca na rynek trasa o długości ok. 400 m jest łatwa do pokonania i przeznaczona dla różnych pokoleń - od dziadków do wnuków.

Przewodnikiem będzie Ryszard Bednarczyk, autor wielu artykułów o historii miasta, a także współautor „Przewodnika. Tarnowskie Góry” z 2009 r. i wydanej w 2015 r. „Szkoły wielu zmian” (więcej o książce pisaliśmy TUTAJ).

Tarnogórski wehikuł czasu   Herb Tarnowskich Gór W przypadku złej pogody decyzję o przerwaniu spaceru lub przełożeniu go na inny termin podejmą uczestnicy wraz z prowadzącym. W przypadku ulewy wędrówka odbędzie się w sobotę 22 sierpnia.

Kolejne spacery zostały zaplanowane na 29 sierpnia oraz 5, 19 i 20 września. Uczestnicy otrzymają miniprzewodnik właściwy dla tematu, obiektów i miejsc na trasie każdej z wędrówek.

Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach zadania publicznego „Tarnogórski Wehikuł Czasu 2015” i współfinansuje je Gmina Tarnowskie Góry.

Pytania do organizatorów można kierować na adres e-mail: spacery@tg.net.pl lub telefonicznie pod nr. 504 811 799.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama