Nowy numer 32/2022 Archiwum

Darmowa powtórka przed poprawką

Centralna Komisja Egzaminacyjna podała, że na Śląsku maturę zdało 75,66 proc. uczniów. Pozostali mogą przystąpić do egzaminu poprawkowego w sierpniu. Kolejny raz przedmiotem, który sprawił maturzystom największe trudności, była matematyka.

Na bezpłatny kurs przygotowujący do zdania matury poprawkowej z tego przedmiotu zaprasza Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie. Od 17 do 21 sierpnia organizuje bezpłatny kurs z matematyki przygotowujący do zdania egzaminu. Zajęcia odbywać się będą codziennie w dwóch turach: od 9.00 do 12.00 lub od 12.00 do 15.00. Będą polegały na powtórzeniu materiału i rozwiązywaniu arkuszy egzaminacyjnych z poziomu podstawowego z egzaminów dojrzałości w ubiegłych latach.

– Zajęcia poprowadzi doświadczony pedagog. Wspólnie z uczniami przećwiczy wszystkie typy zadań, które mogą pojawić się na tegorocznej poprawce z matematyki. Oczywiście, wyjaśni także zagadnienia, które są dla nich niejasne i stanowią trudność – tłumaczy Magdalena Jarocka, koordynator kursu. – Wiemy, że matura poprawkowa przysparza uczniom wielu zmartwień i stresu, dlatego chcielibyśmy ich wesprzeć, organizując dla nich zajęcia powtórkowe. Dzięki temu będą czuli się pewniejsi siebie i swojej wiedzy na egzaminie – dodaje.

Na zajęcia można zapisać się na stronie internetowej uczelni. Liczba miejsc jest ograniczona, a o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Uczniowie z całej Polski przystąpią do matury poprawkowej z matematyki 25 sierpnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama