GN 3/2021 Archiwum

Szlachetny cel w gwiazdorskiej obsadzie

Kankan w wykonaniu rady parafialnej, „Ranczo” z udziałem miejscowego księdza proboszcza i wójta gminy? Czemu nie! Takie atrakcje czekają na Parafiadzie w Olszynie już w najbliższą niedzielę 2 sierpnia.

Szlachetny cel w gwiazdorskiej obsadzie   Materiały organizatora Na parkingu przed kościołem odbędzie się VI Parafiada, czyli wyjątkowa impreza organizowana przez mieszkańców, którym przyświeca szczytny cel – chcą zebrać pieniądze na budowę własnej świątyni. Start o 15.15 i na wstępie mocne uderzenie – koncert zespołu Future Folk.

Wszystko organizują sami parafianie – gospodynie pieką ciasta, a inni przygotowują ciepłe posiłki. Jest m.in bigos, placki ziemniaczane, fasolka po bretońsku czy grill z kiełbaskami. Dzieci mogą przystroić się w bajkowy makijaż, przejechać się bryczką z konikiem lub wyskakać na specjalnie rozstawionych dla nich dmuchańcach. Ratownicy medyczni będą uczyli udzielania pierwszej pomocy.

W tym roku czeka także konkurs olszyńskiej Eurowizji, a licytowany tort przybierze kształt mapy Europy. W loterii cegiełkowej będzie można wygrać atrakcyjne nagrody, m.in. rower, nawigację GPS i cyfrowy aparat fotograficzny.

Szlachetny cel w gwiazdorskiej obsadzie   Plakat zapowiadający tegoroczną Parafiadę w Olszynie, z której zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na budowę kościoła Materiały organizatora Ubiegłoroczny występ rady parafialnej, która zaprezentowała się w balecie „Jezioro Łabędzie”, nie przeszedł bez echa, dlatego w tym roku uczestnicy Parafiady będą mogli podziwiać spektakularnego kankana. Na deser olszynianie przygotowali specjalny odcinek „Rancza”. Aktorami na ten jeden wyjątkowy wieczór stają się nawet miejscowi przedstawiciele władzy kościelnej i samorządowej: ksiądz proboszcz i wójt gminy.

Po co to wszystko? Aby wesprzeć budowę kościoła pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Na Parafiadę w Olszynie ludzie przyjeżdżają z różnych stron Polski, a nawet z zagranicy i śmiało przyznają, że takiego zaangażowania próżno szukać gdzie indziej.

O godzinie 15.30 odbędzie się koncert zespołu Future Folk. To podhalańska grupa w składzie: Stanisław Karpiel-Bułecka, Szymon Chyc-Magdzin i Matt Kowalsky. Między tradycyjne góralskie instrumenty i melodie włożyli mnóstwo świdrującej zmysły elektroniki. Ich muzyka pełna jest góralskiej energii i nowoczesnej wizji. Singlem „Malinowa Dziewczyno” wygrali zeszłoroczny konkurs Trendy podczas Sopot Top Trendy Festiwal 2014.

Cała kwota zebrana podczas Parafiady w Olszynie zostanie w całości przekazana na budowę kościoła.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama