GN 28/2018 Archiwum

Co zgromadzili przez 60 lat?

Wystawa Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej zostanie otwarta w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim.

Ekspozycja zatytułowana „Z inspiracji ziemi gwarków” prezentuje zbiory Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej i jest wizytówką 60 lat jego działalności. Znajdą się na niej obrazy, grafika, rzeźby, fotografie zebrane przez te lata przez stowarzyszenie. Jednak zasadniczą jej częścią będą prace artystów uczestniczących w czterech międzynarodowych plenerach malarskich. Inspiracją dla ich uczestników była ziemia tarnogórska, zwłaszcza podziemia Zabytkowej Kopalni Srebra.

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek, 24 lipca o 18.00 Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim. W programie spotkania występ duetu Duo Vitare (wiolonczela i gitara). Stowarzyszenie zaprezentuje też swoje wydawnictwa, które będzie można kupić w czasie wernisażu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma