Nowy numer 3/2019 Archiwum

Zginął proboszcz z Toszka

Ks. Marian Piotrowski miał wypadek samochodowy w drodze do Nysy. Pogrzeb będzie w sobotę.

– Wczoraj w późnych godzinach wieczornych Policja poinformowała nas o śmierci ks. prałata Mariana Piotrowskiego, dziekana dekanatu Toszek, który uległ wypadkowi na Drodze Krajowej nr 46 pomiędzy Sidziną a Pakosławicami. Z nieznanych przyczyn ksiądz proboszcz, udający się na rekolekcje wspólnoty Karola de Foucauld do Nysy, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w drzewo. Zmarł, pomimo podjętej akcji reanimacyjnej – informuje ks. Marcin Królik, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Gliwicach.

Ks. Marian Piotrowski urodził się 2 czerwca 1960 roku w Rudziczce. Maturę zdał w Zespole Szkół Mechanicznych w Nysie. Święcenia kapłańskie przyjął 22 czerwca 1985 roku w Opolu.

Pracował jako wikary w parafiach: Matki Boskiej Bolesnej w Kędzierzynie-Koźlu, św. Katarzyny w Dobrzeniu Wielkim, Wniebowzięcia NMP Rudach, św. Józefa w Kaletach-Jędrysku i jako katecheta w różnych szkołach.

Od 1995 roku był proboszczem parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Toszku, od 2002 roku – wicedziekanem, a od 2012 roku –  dziekanem dekanatu Toszek. Był także ojcem duchownym neoprezbiterów.

Program ceremonii pogrzebowych

Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Toszku

  • Piątek 3 lipca

godz. 18.00 - eksporta. Po zakończeniu Mszy św. odbędzie się czuwanie modlitewne do godz. 23.00.

  • Sobota 4 lipca

Godz. 12. 00 - czuwanie przy trumnie Zmarłego

Godz. 13.00 - Różaniec
Godz. 13. 30 - Ceremonia pogrzebowa pod przewodnictwem biskupa.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy