Nowy Numer 21/2019 Archiwum

Uroczystość patronów diecezji

W poniedziałek 50., 55. i 60. rocznica święceń kapłańskich w gliwickiej katedrze.

W uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, głównych patronów diecezji, w gliwickiej katedrze o 18.00 będzie sprawowana Eucharystia pod przewodnictwem bp. Jana Kopca. Koncelebrować będą także bp Jan Wieczorek i bp Gerard Kusz, kapłani obchodzący swoje jubileusze i inni księża.

Złotymi jubilatami w tym roku są: ks. Wolfgang Hutka, ks. Józef Kusche, ks. Józef Ryborz i ks. Alfred Schleger. 55. rocznicę święceń obchodzi ks. Rudolf Beer, a 60. – ks. Tadeusz Fryc.

W związku z uroczystością kuria gliwicka podała informację, że nie będzie możliwości parkowania wokół katedry. Dostępny będzie parking na boisku byłej szkoły, obok placu katedralnego. Wjazd możliwy jest od ul. Ziemowita.

Natomiast księża chcący dołączyć do koncelebry proszeni są o zabranie alby.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL