Nowy numer 3/2019 Archiwum

Policjanci trafili kulą w karetkę

...a strzelali do włamywaczy. Funkcjonariusze użyli broni po tym, jak sprawcy zaczęli uciekać.

Tarnogórska policja około godz. 3 w nocy otrzymała zgłoszenie o włamaniu do sklepu w miejscowości Ożarowice. Gdy na miejscu zjawił się patrol, sprawcy próbowali ucieczki.

By zatrzymać włamywaczy, policjanci byli zmuszeni użyć broni służbowej. Wtedy jedna z kul trafiła w przejeżdżającą karetkę pogotowia, w której znajdowała się pacjentka.

Wystrzelony pocisk uderzył w karoserię przy podwoziu pojazdu. Jak informuje rzecznik prasowy tarnogórskiej policji podkom. Rafał Biczysko, uszkodzenia nie są duże i nikomu nic się nie stało.

Funkcjonariusze ustalili wstępnie, że sprawców było czterech. Możliwe, że to te same osoby, które wcześniej dokonały innego włamania na terenie powiatu tarnogórskiego.

Samochód, którym poruszali się włamywacze, został przez nich porzucony w miejscowości Celiny. Jak się później okazało, sam pojazd również został skradziony.

Teraz policja poszukuje sprawców, którzy uciekli w kierunku Zawiercia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy