Nowy Numer 21/2019 Archiwum

Jezuici mają plan

Rekolekcje, sesje, warsztaty – znamy już program na kolejny rok.

Jak zwykle jest w czym wybierać. Centrum Kształcenia i Dialogu „Theotokos” w Gliwicach organizuje spotkania, które prowadzą zarówno jezuici z Gliwic, jak i zaproszeni goście. Tematyka jest bardzo różna: od małżeńskiej i rodzinnej, przez rekolekcje z filmem, po specjalność jezuitów, czyli ignacjańskie ćwiczenia duchowe. Te ostatnie można przeżyć tutaj w wersji rozłożonej w czasie. Już we wrześniu odbędą się warsztaty dla kobiet „Odnaleźć siebie” (od 5 do 6 września), prowadzone przez Iwonę Jaskulską. W październiku z kolei będzie coś dla rodziców, czyli warsztaty dla twórczych mam i ojców, które poprowadzą Marzena i Maciej Petelowie (od 2 do 4 października).

17 października natomiast odbędzie się interesująca konferencja organizowana razem z Jezuickim Ośrodkiem Pomocy Psychologicznej i Duchowej „Źródło” dla osób duchownych i konsekrowanych. Temat: „Ku konsekracji czy konserwacji? Więź w życiu osób duchownych i konsekrowanych”. Prelegentami będą Teresa Jadczak-Szumiło, Emil Szumiło, Katarzyna Cholewa i ks. Krzysztof Grzywocz. W ramach przeżywanego w całym Kościele Roku Życia Konsekrowanego planowany jest cykl konferencji (od października do grudnia) „Trzy klucze do lektury życia konsekrowanego”. Głosić je będzie o. Mieczysław Kożuch, jezuita. Wśród wielu propozycji jest również sesja zorganizowana w odpowiedzi na Rok Miłosierdzia ogłoszony przez papieża Franciszka (który też jest jezuitą). Centrum „Theotokos” znajduje się na osiedlu Kopernika, obok sanktuarium Matki Bożej Kochawińskiej. Jego misją jest dialog i kształcenie, czyli budowanie relacji na wszystkich poziomach i we wszystkich wymiarach ludzkiego bytu.

Szczegółowy program dostępny jest na www.theotokos.org.pl. Można zgłaszać się e-mailowo: ckid.theotokos@gmail.com oraz telefonicznie: 797 907 741.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL