Nowy numer 3/2019 Archiwum

Młodzi poeci odbiorą nagrody

Rozstrzygnięcie tarnogórskiego konkursu im. ks. Jana Twardowskiego w najbliższy piątek w pałacu w Rybnej.

To już 22. edycja konkursu, na który przysyłają swoje wiersze młodzi poeci z całego kraju. Tarnogórski Konkurs Poetycki im. ks. Jana Twardowskiego, odbywający się pod patronatem burmistrza miasta, wymyśliła i zainicjowała Stanisława Szymczyk, nauczycielka języka polskiego w Zespole Szkół Artystyczno-Projektowych w Tarnowskich Górach. Razem z nią organizatorami konkursu są obecnie biuro kultury Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach i Pałac w Rybnej. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz młodzieży studiującej lub pracującej.

Obecna edycja przypada na czas szczególny, ponieważ w tym roku ks. Jan Twardowski obchodziłby 1 czerwca swoje setne urodziny.

Rozstrzygnięcie tegorocznego konkursu z wręczeniem nagród laureatom odbędzie się 19 czerwca o 16.00 w pałacu w Rybnej. Tradycją jest publikacja najlepszych, nagrodzonych wierszy w pokonkursowym tomiku.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy