Nowy numer 3/2019 Archiwum

Na wypróbowanej drodze

"Niech z tego miejsca kieruje się gorliwa modlitwa do tronu Matki Bożej Nieustającej Pomocy" - pisze bp Jan Kopiec w odezwie w związku z ustanowieniem kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego w Gliwicach sanktuarium diecezjalnym.

W kościele tym od dziesięcioleci czczony jest łaskami słynący obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy. „Mając przed oczyma uroczystą koronację tego obrazu przed rokiem, dokonaną przez kard. Stanisława Dziwisza, oraz ciesząc się żywotnym ruchem o charakterze pielgrzymkowym do tego kościoła i trwaniem w nim rozmodlonych rzesz wiernych, nade wszystko zaś – wychodząc naprzeciw życzeniu Polskiej Prowincji Redemptorystów – postanowiłem ustanowić to święte miejsce sanktuarium diecezjalnym” – pisze w odezwie biskup gliwicki.

Będzie to trzecie – obok Lubecka i Rud – diecezjalne sanktuarium maryjne. Bp Jan Kopiec zapraszając na uroczystość jego ustanowienia, zachęca: „Niech to kolejne sanktuarium diecezjalne tętni rytmem odwiedzin czcicieli Matki Najświętszej. Niech z tego miejsca kieruje się gorliwa modlitwa do tronu Matki Bożej Nieustającej Pomocy, wypraszająca nam radość wiary i serdecznego trwania na tej wypróbowanej drodze”.

Uroczyste ogłoszenie nowego sanktuarium diecezjalnego odbędzie się w sobotę 27 czerwca. Eucharystia rozpocznie się o 11.00, poprzedzi ją nabożeństwo różańcowe o 10.15. Szczegółowe informacje dotyczące uroczystości zostaną zamieszczone na stronie internetowej gliwickiej kurii.

Poniżej pełny tekst odezwy.

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy