Nowy numer 39/2022 Archiwum

Grupa Krupa wyruszyła

"Misja Maryja" już jedzie! W tegorocznej pielgrzymce rowerowej na Bałkany rowerzyści z Krupskiego Młyna chcą pokonać 1880 km przez takie kraje, jak: Czechy, Słowacja, Węgry, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Czarnogóra, Albania i Grecja, by dotrzeć do sanktuarium Królowej Pokoju w Medjugorie.

Grupa Krupa wyruszyła   Dzień przed wyjazdem rowerzyści spotkali się na Mszy św. w kościele św. Józefa w Krupskim Młynie Archiwum prywatne 10-osobowy skład wyruszył nad ranem z Krupskiego Młyna. Rowerzyści już po raz drugi przyłączają się do akcji Together, organizowanej przez NINIWA Team. W tym roku ekipy włączające się w propozycję rowerzystów związanych z Kokotkiem pedałują w intencji rządzących światem, aby w swojej pracy pozostali zawsze pełni szacunku dla ludzkiego życia.

Po przygotowaniach praktycznych uczestnicy wyprawy zostali pożegnani w środę 3 czerwca po wieczornej Mszy w kościele w Krupskim Młynie. Rowerzystom na drogę pobłogosławili o. Tomasz Maniura OMI wraz z ks. Sebastianem Binkowskim.

Grupa Krupa jest działającą od 2010 r. nieformalną grupą zrzeszającą sympatyków kolarstwa w wieku 40+ zrzeszoną  przy parafii św. Józefa w Krupskim Młynie.

Grupa Krupa wyruszyła   Pożegnanie uczestników wyprawy z o. Tomaszem Maniurą OMI, organizatorem wypraw rowerowych NINIWA Team i akcji Together Archiwum prywatne W 2013 roku pod nazwą "Misja Faustyna" rowerzyści wyruszyli do Wilna. Pokonali wówczas 1400 km, by pokłonić się Ostrobramskiej Pani w intencji rodzin z parafii pw. św. Józefa w Krupskim Młynie oraz prosić o liczne powołania kapłańskie i zakonne.

W 2014 roku odbyli pielgrzymkę do Rzymu pod nazwą "Misja Wojtyła" w hołdzie Janowi Pawłowi II w roku jego kanonizacji. W drodze do Wiecznego Miasta przemierzyli 1770 km.

Rowerzyści planują powrócić do Krupskiego Młyna 21 czerwca. Relację z wyprawy można śledzić na Facebooku.

Grupa Krupa wyruszyła   Na Bałkany zmierza 10 rowerzystów Grupy Krupa Archiwum prywatne

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy