Nowy numer 46/2018 Archiwum

Do Krakowa przez Tarszisz

Mieszkańcy Pyskowic podczas niecodziennej rozgrywki będą mieli okazję poznać historię proroka Jonasza oraz biblijnego miasta, które w przyszłym roku będzie symbolizowało diecezję gliwicką podczas Dni w Diecezji przed Światowymi Dniami Młodzieży.

Młodzież z Parafialnego Centrum Światowych Dni Młodzieży z parafii pw. Nawrócenia św. Pawła w Pyskowicach wpadła na pomysł zorganizowania nietypowej promocji przyszłorocznego wydarzenia w swoim mieście. Dla szerszego uświadomienia idei wolontariatu oraz lepszego poznania ciekawych miejsc postanowili zaangażować mieszkańców i członków parafialnych centrów w grę miejską.

Odbywająca się na ulicach Pyskowic zabawa będzie polegała na poruszaniu się według wyznaczonej trasy, na której uczestnicy wcielający się w rolę wolontariusza zostaną poproszeni o wykonanie poszczególnych zadań związanych z pracą i obowiązkami przy organizacji ŚDM.

Sytuacje w trakcie rozgrywki sprowokują zespoły do zacieśnienia współpracy i komunikacji między graczami. Zadania to także trening zręczności i kreatywności. Za poprawne ich wykonanie drużyna otrzyma punkty, a łączna liczba na mecie zdecyduje o zwycięstwie. Dla pierwszych trzech drużyn organizatorzy przewidują drobne upominki. 

Gra rozpocznie się 20 czerwca o 15.00 w parku miejskim w Pyskowicach i potrwa około 5 godzin. Po zakończeniu planowane są tańce i zabawy integracyjne dla uczestników i mieszkańców. Osoby i zespoły (3-5 graczy) mogą zgłaszać się do 17 czerwca. Koszt udziału wynosi 5 zł od osoby.

Szczegóły, regulamin gry oraz zapisy dostępne są TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy