Nowy Numer 43/2021 Archiwum

Za parkowanie zapłacimy dopiero w sierpniu

System Strefy Płatnego Parkowania w Gliwicach ruszy z miesięcznym opóźnieniem.

Od 1 lipca miało obowiązywać płatne parkowanie w centrum Gliwic, ale termin został przesunięty. Lipiec ma być okresem przejściowym na wykupienie wielodniowych ryczałtów i abonamentów oraz zapoznanie się z działaniem PIAP-ów, czuli infokiosków, które będą czymś więcej niż zwykłym parkomatem. W lipcu PIAP-y będą drukować bilety tzw. zerówki.

Centrum miasta zostało podzielone na dwie podstrefy. Droższą A (obejmującą Starówkę) i tańszą B. Za godzinę parkowania zapłacimy - odpowiednio - 2,80 i 1,60 zł. Przewidziane są też niższe stawki za krótszy czas. Na razie opłaty będą przyjmowane tylko gotówką. Z opłat zwolnieni będą m.in. niepełnosprawni.

Póki co, abonament mieszkańca (120 zł rocznie) i ryczałt wielodniowy (od 6 dni do 1 roku) można będzie wykupić wyłącznie w jednym miejscu - w Biurze Obsługi Strefy Płatnego Parkowania przy ul. Bojkowskiej 37/3 (pokój 001C na parterze) w Nowych Gliwicach. Urząd tylko raz w tygodniu (w czwartki) będzie pracować dłużej niż do godz. 15.30.

Od 8 czerwca czynne będą numery telefonów: (32) 441 90 60 oraz (32) 441 90 34, pod którymi będą udzielane wszelkie informacje dotyczące SPP. Więcej informacji: parkowanie.gliwice.pl.

Za parkowanie zapłacimy dopiero w sierpniu  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama