Otwarcie kolejnego budynku Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu 27 maja zbiegło się z obchodzonym właśnie 30-leciem ośrodka, gdzie leczeni są pacjenci z najcięższymi chorobami serca, płuc i naczyń. W nowym czterokondygnacyjnym budynku C o powierzchni około 8,5 tys. mkw. znalazły się pracownie naukowo-doświadczalne, umożliwiające bardzo nowoczesną diagnostykę, pracownia rezonansu magnetycznego i medycyny nuklearnej. Jest też blok operacyjny z czterema salami i oddziałem intensywnej terapii oraz oddział kardiochirurgii, transplantacji serca i płuc z pododdziałem mukowiscydozy. To właśnie w zabrzańskim ośrodku przeprowadzono pierwszy w kraju przeszczep płuc u chorego na tę chorobę.
To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.
Czytasz fragment artykułu
Subskrybuj i czytaj całość
już od 14,90 zł








