Nowy numer 38/2021 Archiwum

Kilometry bez rekordu, ale...

Udało się zebrać prawie 40 tys. zł na Fundację "Dom Nadziei" w Bytomiu. Finał akcji "Kilometry Dobra" przez całą niedzielę odbywał się na bytomskim rynku.

Kilometry bez rekordu, ale...   Złotówka do złotówki, aż uzbierają się... "Kilometry Dobra" – takie jest założenie kampanii, w którą włączają się organizacje z całej Polski Szymon Zmarlicki /Foto Gość Fundacja "Dom Nadziei" zajmuje się leczeniem i terapią uzależnień wśród lokalnej społeczności oraz działaniami profilaktycznymi. Zebrane złotówki organizacja chce przeznaczyć na remont podwórka oraz budowę siłowni i boiska do koszykówki.

Ale cel był jeszcze jeden – pobicie rekordu Guinnessa i ustanowienie nowego rekordu Polski w długości ciągu ułożonego z monet o tym samym nominale. Dotychczas najlepszy wynik osiągnęła austriacka organizacja BG /BORG Kirchdorf an der Krems, której milion jednocentówek euro rozciągnął się aż na 75,24 km.

Tak wysokiego, a raczej długiego wyniku nie udało się pobić, ale po 19.00 licznik sięgnął i tak przyzwoitej kwoty: 38 104 zł.

„Kilometry Dobra” to coroczna akcja zbierania złotówek przez fundacje z całej Polski na ich działalność charytatywną. Kampania drugiej edycji rozpoczęła się 3 marca tego roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama