Nowy numer 37/2021 Archiwum

Nowe propozycje jezuitów

Dla kobiet, małżeństw, zainteresowanych filmem, o przebaczeniu i inne.

Centrum  Kształcenia i Dialogu „Theotokos” w Gliwicach, prowadzone przez jezuitów, przygotowało już program na rok duszpasterski 2015/16.

W ramach przeżywanego w całym Kościele Roku Życia Konsekrowanego proponuje cykl konferencji „Trzy klucze do lektury życia konsekrowanego”. Głosić je będzie o. Mieczysław Kożuch, jezuita, psycholog i kierownik duchowy. 17 października będzie o czystości anielskiej przełożonej na język codzienności, 14 listopada – o ubóstwie, które jest bogactwem, a 12 grudnia – o posłuszeństwie rodzącym się z posłuchu. Spotkania odbywać się będą o 16.30 w auli MB Kochawińskiej.

Ponadto, jak zwykle w programie jest specjalność jezuitów, czyli rekolekcje ignacjańskie, oraz różne inne spotkania. Już we wrześniu odbędą się warsztaty dla kobiet „Odnaleźć siebie”, powadzone przez Iwonę Jaskulską. W październiku z kolei coś dla rodziców, czyli warsztaty dla twórczych mam i ojców „Twoje dziecko potrzebuje Ciebie”!, które poprowadzą Marzena i Maciej Petelowie. Również w październiku odbędzie się interesująca konferencja organizowana razem z Jezuickim Ośrodkiem Pomocy Psychologicznej i Duchowej „Źródło” dla osób duchownych i konsekrowanych. Temat: „Ku konsekracji czy konserwacji? Więź w życiu osób duchownych i konsekrowanych”. Prelegentami będą dr Teresa Jadczak-Szumiło, Emil Szumiło, Katarzyna Cholewa i ks. Krzysztof Grzywocz.

Wśród wielu propozycji na ten rok są też rekolekcje dla małżeństw – tych, które mocno stoją na nogach, i tych, które nieco się słaniają – oraz sesja formacyjna w ramach ogłoszonego przez papieża Franciszka Roku Miłosierdzia. Prowadzić ją będzie Marek Wójtowicz, jezuita.

Szczegółowy program dostępny jest w załączniku do pobrania poniżej.

Nowe propozycje jezuitów   Kościół MB Kochawińskiej Agnieszka Kliks-Pudlik /Foto Gość

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama