Nowy numer 37/2021 Archiwum

Przedszkole z tarasami przejdź do galerii

Może jednorazowo przyjąć aż 200 dzieci, ale grupy liczą do 25 osób.

W Zabrzu-Mikulczycach, u zbiegu ulic Lipowej i św. Wawrzyńca, zostało otwarte i poświęcone nowe przedszkole. To piętrowy, przestronny i bardzo kolorowy budynek.

W środku jest osiem sal dla dzieci, z węzłami sanitarnymi. Do tego przygotowano kilka sal edukacyjno-rekreacyjno-kulturalnych: gimnastyczną, teatralną ze sceną, plastyczną, muzyczną i zabawową.

Z pomieszczeń na parterze dzieci mogą wyjść na cztery zewnętrzne tarasy. Na zewnątrz są plac zabaw i trawiaste boisko. Są też ławki i stoliki, a przedszkole sąsiaduje z parkiem, do którego można wejść przez furtkę.

Obiekt ma także nowoczesną kuchnię, pokój logopedy, gabinet lekarski oraz pomieszczenie do rozmów indywidualnych.

W przedszkolu jest 200 miejsc, podzielonych na 8 oddziałów. W każdym segmencie są dwa. Powstało w miejscu starego Przedszkola nr 32, bardzo wysłużonego obiektu, który wyburzono.

W nowym budynku obecnie mieszczą się dwie placówki. Przeniesiono tu także Przedszkole nr 24 z ul. Strażackiej. Oba od września będą tworzyć Zespół Przedszkoli nr 1.

Inwestycja kosztowała 9,7 mln zł. Pieniądze pochodziły z budżetu miasta Zabrze.

Przedszkole z tarasami   Nowe przedszkole znajduje się na rogu ulic Lipowej i św. Wawrzyńca w Mikulczycach Klaudia Cwołek /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama