Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Gość Niedzielny w diecezji gliwickiej

Gliwicki

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • Miejsca adoracji
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
      • Bielsko-Żywiecka
      • Elbląska
      • Gdańska
      • Gliwicka
      • Katowicka
      • Koszalińsko-Kołobrzeska
      • Krakowska
      • Legnicka
      • Lubelska
      • Łowicka
      • Opolska
      • Płocka
      • Radomska
      • Sandomierska
      • Świdnicka
      • Tarnowska
      • Warmińska
      • Warszawska
      • Wrocławska
      • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O DIECEZJI
    • Biskupi
    • Historia
    • Parafie

Najnowsze Wydania

  • GN 20/2025
    GN 20/2025 Dokument:(9259124,Kochać człowieka, piętnować zło)
  • GN 19/2025
    GN 19/2025 Dokument:(9250678,Kościół prawa czy Kościół miłości?)
  • GN 18/2025
    GN 18/2025 Dokument:(9238269,Człowiek jednej roli)
  • GN 17/2025
    GN 17/2025 Dokument:(9228937,Synchronizacja i piękni ludzie)
  • Historia Kościoła (9) 03/2025
    Historia Kościoła (9) 03/2025 Dokument:(9220196,Państwo ze stosów. Czy Francja podłożyła za dużo ognia pod własną historię?)
gliwice.gosc.pl → Wiadomości z diecezji gliwickiej → Gościnny dom

Gościnny dom przejdź do galerii

W sobotni wieczór w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu zostało zainaugurowane VIII Metropolitalne Święto Rodziny. Na koncercie wystąpił chór dziecięcy z włoskiego Rovoreto oraz TGD. Od dziś imprezy towarzyszące na terenie śląskich miast potrwają przez dwa tygodnie.

3m 9s

Gościnny dom Występ włoskiego chóru dziecięcego Mini Coro di Rovoreto otworzył koncert inaugurujący VIII Metropolitalne Święto Rodziny Szymon Zmarlicki /Foto Gość Metropolitalne Święto Rodziny odbywa się na Śląsku już po raz ósmy. W tym roku obchodom będzie przyświecało hasło „Rodzina – gościnny dom". Pierwsze wydarzenia związane z tegoroczną edycją rozpoczęły się już 17 maja i potrwają do 6 czerwca.

W programie zaplanowano różnorodne imprezy, m.in. koncerty, festyny, pikniki, warsztaty, konferencje, spektakle teatralne itp., które odbędą się na terenie śląskich miast.

– Z dużą wdzięcznością chcę się odnieść do wszystkich tych, którzy przez kolejne dwa tygodnie będą przypominać, że rodzina jest rzeczą świętą – dziękowała podczas otwarcia Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza. – Papież Jan Paweł II mówił, że przyszłość Europy zależy od rodziny. To takie proste, ale takie ważne – dodała.

– Przed nami bardzo dużo czasu, by wnikać w sens tych słów, że rodzina to gościnny dom. W tym roku chcemy się przygotować do Światowych Dni Młodzieży. Będziemy przyjmować tysiące młodych ludzi z całego świata – przypomniał metropolita katowicki abp Wiktor Skworc. – Ale siła rodziny, co warto pamiętać z dzieciństwa i młodości, tworzy się też we wspólnym muzykowaniu i śpiewie – zaznaczył.

Gościnny dom Abp Wiktor Skworc i prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik podkreślali znaczenie rodziny nie tylko w czasie Metropolitalnego Święta Rodziny, ale przez cały rok Szymon Zmarlicki /Foto Gość Podczas koncertu inauguracyjnego w Domu Muzyki i Tańca na sali były obecne dzieci m.in. z Włoch i Ukrainy. Na scenie wystąpił chór dziecięcy z włoskiego Rovoreto oraz zespół Trzecia Godzina Dnia, jeden z najbardziej znanych i najdłużej działających zespołów w Polsce wykonujących muzykę z chrześcijańskim przesłaniem.

Zgodnie z koncertową tradycją TGD, oprócz utworów nie zabrakło również świadectwa. Swoją historię opowiedziała Ewelina wchodząca w skład zespołu. Chociaż o współpracy z TGD marzyła od 10 lat, dopiero od kilku ma okazję razem z nimi występować. Bóg spełnił jej marzenie, a w międzyczasie uzdrowił ją z kilku schorzeń.

Publiczność dała się porwać chrześcijańskim brzmieniom i nie trzeba było długo czekać, by sala wypełniła się klaskającymi, śpiewającymi i tańczącymi ludźmi. Na zakończenie koncertu muzycy z TGD oraz chóru Mini Coro di Rovoreto razem zaśpiewali "międzynarodowe" Alleluja.

Pierwsza edycja Metropolitalnego Święta rodziny odbyła się w 2008 r., lecz idea wspólnego świętowania zrodziła się rok podczas śląskiej pielgrzymki samorządowców i parlamentarzystów z metropolitą górnośląskim abp. Damianem Zimoniem do Rzymu w 750-lecie śmierci św. Jacka, patrona Śląska.  Inicjatorkami przedsięwzięcia były prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik oraz śp. Krystyna Bochenek.

Szczegółowy program VIII Metropolitalnego Święta Rodziny znajdziesz TUTAJ.

Gościnny dom TGD koncertem tradycyjnie połączonym ze świadectwem poderwało publiczność na sali Domu Muzyki i Tańca Szymon Zmarlicki /Foto Gość

« ‹ 1 › »
Inauguracja VIII Metropolitalnego Święta Rodziny

Foto Gość DODANE 23.05.2015

Inauguracja VIII Metropolitalnego Święta Rodziny

​Koncert zespołu TGD i dziecięcego chóru z włoskiego Rovoreto zainaugurował VIII Metropolitalne Święto Rodziny. W Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu 23 maja 2015 r. spotkali się przedstawiciele samorządów, duchowieństwa i przede wszystkim rodziny. Patronat nad imprezą objęli m.in. abp metropolita katowicki Wiktor Skworc, bp gliwicki Jan Kopiec oraz bp opolski Andrzej Czaja. W ramach corocznego świętowania na terenie śląskich miast przez dwa tygodnie potrwają różnorodne imprezy związane z MŚR - koncerty, festyny, pikniki, konferencje, warsztaty czy spotkania teatralne. Zdjęcia: Szymon Zmarlicki /Foto Gość  
Koncert TGD na inaugurację VIII Metropolitalnego Święta Rodziny

WIARA.PL DODANE 23.05.2015 AKTUALIZACJA 24.05.2015

Koncert TGD na inaugurację VIII Metropolitalnego Święta Rodziny

​Podczas koncertu inaugurującego VIII Metropolitalne Święto Rodziny na scenie Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu 23 maja 2015 r. wystąpił zespół Trzecia Godzina Dnia. Zgodnie z koncertową tradycją, oprócz utworów nie zabrakło również świadectwa. Na zakończenie koncertu muzycy z TGD oraz chóru Mini Coro di Rovoreto razem zaśpiewali "międzynarodowe" Alleluja. Zdjęcia: Szymon Zmarlicki /Foto Gość  
oceń artykuł Pobieranie..

Szymon Zmarlicki

|

GOSC.PL 23.05.2015 21:45

publikacja 23.05.2015 21:45

0 FB tweetnij
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • ABP WIKTOR SKWORC
  • BP ANDRZEJ CZAJA
  • BP JAN KOPIEC
  • DOM MUZYKI I TAŃCA W ZABRZU
  • KRYSTYNA BOCHENEK
  • MAŁGORZATA MAŃKA-SZULIK
  • METROPOLIA GÓRNOŚLĄSKA
  • METROPOLITALNE ŚWIĘTO RODZINY
  • VIII METROPOLITALNE ŚWIĘTO RODZINY
  • ZABRZE

Polecane w subskrypcji

  • Agresja wobec medyków przybiera na sile. Czy da się ją opanować?
    • Polska
    • Agnieszka Huf
    Agresja wobec medyków przybiera na sile. Czy da się ją opanować?
  • Ks. Matuszewski: Zdejmijmy z papieża nieco balastu, jakim są nierealistyczne oczekiwania
    • Rozmowa
    • Wojciech Teister
    Ks. Matuszewski: Zdejmijmy z papieża nieco balastu, jakim są nierealistyczne oczekiwania
  • Miniserial „Wszystko o Marii. Matce Bożej” mówi o Maryi wszystko, tylko nie to, co mówi o Niej tradycja Kościoła
    • Kultura
    • Edward Kabiesz
    Miniserial „Wszystko o Marii. Matce Bożej” mówi o Maryi wszystko, tylko nie to, co mówi o Niej tradycja Kościoła
  • Miłosierdzie na góralską nutę
    • Kultura
    • Jan Głąbiński
    Miłosierdzie na góralską nutę
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X