Nowy numer 37/2021 Archiwum

Przyszli księża odpowiadają

Kandydatom do święceń prezbiteratu zadaliśmy kilka pytań.

Przyszli księża odpowiadają   Diakoni podczas wizyty w naszej redakcji Szymon Zmarlicki /Foto Gość Diecezja gliwicka wzbogaca się o czterech nowych księży. Jak co roku w przeddzień uroczystości Zesłania Ducha Świętego odbędą się święcenia kapłańskie. Neoprezbiterzy są absolwentami Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu. Studiowali tam razem z klerykami diecezji opolskiej.

Z naszej diecezji pierwszy rok rozpoczęło dziewięciu kandydatów, święcenia ostatecznie przyjmie czterech z nich. Uroczystość odbędzie się w katedrze gliwickiej 23 maja o 9.30.

 

ks. Tadeusz Górny

Przyszli księża odpowiadają   dk. Tadeusz Górny Klaudia Cwołek /Foto Gość Urodził się 1 maja 1990 r. w Tarnowskich Górach. Ma 22-letniego brata. Pochodzi z parafii Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach. Ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. S. Sempołowskiej w Tarnowskich Górach.

Temat pracy magisterskiej: "Ekspiacyjny rytuał Jom Kippur a jego wypełnienie w Ofierze Jezusa Chrystusa".

Parafia praktyki diakońskiej: Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Gliwicach.

Jest członkiem Ruchu Światło–Życie.

Hasło z obrazka prymicyjnego: "I wysłał ich, aby głosili królestwo Boże i uzdrawiali chorych" (Łk 9, 2).

Kapłaństwo jest dla mnie...

niezasłużonym darem, ale i moją odpowiedzią życia na wezwanie Miłości.

Moją ulubioną księgą lub/ i postacią biblijną jest...

Księga Tobiasza, ponieważ pokazuje, że Pan Bóg nigdy nie przestanie się troszczyć o tych, których wybrał, i zawsze będzie im spieszył z pomocą (a aniołami mogą się okazać zwykli ludzie).

W Kościele cieszy mnie...

możliwość zbliżania się do Boga i doświadczenia spotkania z Nim we wspólnocie, a przez to poznawanie Go, siebie i innych, prowadzące do więzi.

W Kościele smuci mnie...

brak jedności i współpracy na różnych szczeblach, a także to, że nie wszyscy korzystają z bogactwa, jakie oferuje im Pan Bóg i Kościół poprzez sakramenty i różnego rodzaju ruchy i wspólnoty.


ks. Damian Kwak

Przyszli księża odpowiadają   dk. Damian Kwak Klaudia Cwołek /Foto Gość Urodził się 19 lutego 1990 r. w Zabrzu. Pochodzi z parafii NSPJ w Zabrzu-Rokitnicy. Ma 32-letniego brata. Ukończył ZSO nr 12. IV Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Reja w Zabrzu-Rokitnicy.

Temat pracy magisterskiej: "Teologiczno-pastoralne wymiary prezbiteratu w świetle »Obrzędów święceń biskupa, prezbiterów i diakonów z 1999 roku«".

Parafia praktyki diakońskiej: Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bytomiu-Szombierkach.

Był ministrantem.

Hasło z obrazka prymicyjnego: "Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham" (J 21, 17c).

Kapłaństwo jest dla mnie...

darem otrzymanym od Boga, darem, którym należy dzielić się z ludźmi.

Moją ulubioną księgą lub/ i postacią biblijną jest...

Ewangelia wg św. Jana, ponieważ w niezwykły sposób pokazuje, że Bóg jest Miłością, która gotowa jest do końca walczyć o każdego człowieka.

W Kościele cieszy mnie...

to, że wszyscy razem zmierzamy ku temu samemu, ku życiu wiecznemu, wzajemnie na tej drodze umacniając się i pomagając sobie.

W Kościele smuci mnie...

że coraz częściej jego członkowie zamykają się na Boga i to, co On chce im podarować.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama