Nowy numer 33/2018 Archiwum

Nowym przewodniczącym prezydent Bielska

Wybrano władze Śląskiego Związku Gmin i Powiatów, zrzeszającego większość samorządów.

Nowym przewodniczącym został Jacek Krywult, prezydent Bielska–Białej.  Wybory odbyły się podczas sesji Zgromadzenia Ogólnego Śląskiego Związku Gmin i Powiatów, który odbywa się w Hotelu Diament w Zabrzu.

 – Trudno przychodzi się i pracuje po kimś bardzo dobrym, o wiele łatwiej po słabym, bo wtedy widać wyniki – mówił Jacek Krywult podczas briefingu dla dziennikarzy. Nawiązał w ten sposób do wkładu swojego poprzednika Zygmunta Frankiewicza, prezydenta Gliwic, który pełnił tę funkcję przez ostatnie 20 lat. Ponieważ został przewodniczącym Związku Miast Polskich, nie kandydował na kolejną kadencję, ale pozostaje w zarządzie. – Rewolucji w naszym związku żadnej nie będzie, jest pełna kontynuacja – podkreślił Jacek Krywult. – Zadaniem naszego związku, oprócz opiniowania aktów legislacyjnych i wychodzenia z inicjatywą, jest również dbanie o to, żeby głośno mówić o tym, co samorząd boli, co należy zmienić.

W Śląskim Związku Gmin i Powiatów zrzeszonych jest większość samorządów w kraju. W obradach zgromadzenia udział biorą zaproszeni goście, m.in. przedstawiciele władz państwowych i wojewódzkich, a także delegacja z Ukrainy.

W związku z 25-leciem działalności samorządu terytorialnego przyznano wyróżnienia ŚZGiP. Z kolei Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej nagrodziła Liderów Edukacji Samorządowej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma