Nowy numer 37/2021 Archiwum

Alternatywa dla światowych idoli

Służebniczki zapraszają dziewczyny na wakacje. Można wybrać sobie miejsce i formę.

W Kudowie-Zdroju i Szklarskiej Porębie odbędą się oazy, a w Leśnicy pod Górą Świętej Anny – rekolekcje lectio divina.

– Na wakacyjne oazy zapraszamy dziewczyny po pierwszej klasie gimnazjum. Chcemy im zaproponować konkretne wzorce osobowe, alternatywne wobec współczesnych idoli filmowych i muzycznych – mówi s. Laureta Kobylińska z ośrodka młodzieżowego Betania w Leśnicy pod Górą Świętej Anny. – Podczas oazy przemierzamy górskie szlaki, wspólnie się modlimy i śpiewamy, odwiedzamy najmłodszych w domu dziecka.  To także czas nawiązywania nowych relacji, zachwytu nad pięknem przyrody. A przede wszystkim możliwość pogłębienia więzi z Bogiem – podkreśla.

Zupełnie inny charakter mają rekolekcje lectio divina, czyli Boże czytanie Biblii. Są one bardziej wymagające, dlatego mogą w nim uczestniczyć licealistki i studentki.

 – To wspaniała przygoda, gdzie za literą słowa odkrywamy miłującą osobę Jezusa, który dzień po dniu, chwila po chwili, pragnie obdarowywać nas sobą.  Podczas tych rekolekcji odkrywamy, że słowo Boże nie nudzi, ale może fascynować, że można nim żyć, że jest dla każdego. Ono jest zdolne dotrzeć do najgłębszych i zakrytych zakamarków serca, ale do tego niezbędna jest cisza. Dlatego podczas rekolekcji proponujemy też chwile milczenia - wyjaśnia.

Terminy oaz

  • Od 29 czerwca do 7 lipca – Kudowa-Zdrój
  • Od 20 do 28 lipca – Szklarska Poręba

Zgłoszenia do 15 czerwca.

Rekolekcje lectio divina

  • Od 22 do 26 sierpnia – Leśnica

Informacje i zgłoszenia:  s. M. Laureta i s. M. Edyta, tel. 514 347 268, 77/404 83 30, e-mail: betanialesnica@gmail.com. Facebook: Betania-Służebniczki-Leśnica

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama